Ogień pozbawił rodzinę domu. Każdy może pomóc

0

PRAŻMÓW Do pożaru domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej doszło na osiedlu Osada Kędzierówka. W akcji gaśniczej, która trwała ponad 4 godziny wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej, łącznie 44 strażaków

 

Pożar wybuchł w środę ok. godz. 19.00. Na miejsce wysłano 11 zastępów straży pożarnej, w tym podnośnik. Akcję gaśniczą koordynowały grupy wsparcia dowodzenia zarówno z powiatowej jak i wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
– Pożarem objęta była połowa bliźniaka o konstrukcji drewnianej – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Rozwijał się on głównie na tyłach budynku, na drewnianym zadaszeniu, ale szybko się rozprzestrzeniał. Działania były prowadzone równolegle wewnątrz jak i na zewnątrz. Strażacy podawali prądy wody na parterze oraz na użytkowym poddaszu.

Na miejsce przyjechała także policja, karetka pogotowia oraz pogotowie energetyczne. Strażacy zapewnili opiekę kobiecie, która choć nie ucierpiała na skutek pożaru przeżyła emocjonalny wstrząs. Została przekazana ratownikom z pogotowia, którzy ostatecznie zadecydowali, że nie jest konieczna hospitalizacja. OSP Piaseczno wsparło działania strażaków wchodzących do środka domu mobilną sprężarką, za pomocą której napełniano butle powietrzem, umożliwiając ratownikom oddychanie. Gdy po 4 godzinach i dwudziestu minutach zakończono działania gaśnicze okazało się, że połowa bliźniaka nie nadaje się do zamieszkania.

– Poszkodowani mieszkańcy mieli zapewnione schronienie więc nie było potrzeby organizowania dla nich noclegu przez sztab kryzysowy – dodaje mł. bryg. Łukasz Darmofalski. – Spaleniu uległa weranda, dach, ściana szczytowa, stropy, podbitka dachowa i instalacja elektryczna.

Sąsiedzi, przyjaciele i znajomi czteroosobowej rodziny, która straciła dach nad głową jeszcze tego samego wieczora zorganizowali zrzutkę na rzecz pogorzelców. Każdy może włączyć się do pomocy za pośrednictwem https://zrzutka.pl/duhadc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię