KONSTANCIN-JEZIORNA We wtorek 9 maja ogłoszono przetarg na przebudowę i remont budynku gminnego przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie, znanego jako willa Kamilin. Zamiarem burmistrza i władz samorządowych jest, aby po remoncie w budynku znalazły się m.in. sala ślubów, punkt informacji turystycznej oraz sala wystaw dzieł sztuki i archiwaliów o gminie i jej mieszkańcach.


Plan przebudowy i remontu

Wybudowana w 1922 r. w stylu neoklasycystycznym, jako piętrowy murowany budynek, willa Kamilin posiada częściowo przeszkloną werandę oraz taras z filarami. Po przebudowie, w tej ujętej w gminnej ewidencji zabytków willi, znajdzie miejsce m.in. sala ślubów dla potrzeb mieszkańców gminy, sala wystaw ekspozycji sztuki i archiwaliów zebranych przez gminę oraz punkt informacji turystycznej o gminie i jej otoczeniu w formie punktu handlowo-informacyjnego. Wszystkie pomieszczenia 1 piętra dostępne będą bezpośrednio z hallu z klatką schodową i windą, umożliwiającą dostęp do pomieszczeń osobom niepełnosprawnym. Zagospodarowanie terenu wokół willi, poza przestrzenią służącą obsłudze instytucji w nich zlokalizowanych będzie również stanowić swego rodzaju wejściem do „Parku Zdrojowego” z alejkami, latarniami i ławkami. Na terenie zostanie zachowane historyczne, charakterystyczne dla Konstancina ogrodzenie.

Przetarg na przebudowę i remont

Przedmiotem ogłoszonego przetargu jest wykonanie robót budowlanych, polegających na przebudowie i remoncie budynku gminnego – mieszkalnego wraz z rozbiórką budynku gospodarczego oraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskiego 42.

Przebudowa przewiduje zmianę sposobu użytkowania obiektu, który stanie się budynkiem użyteczności publicznej, przeznaczonym na potrzeby społeczno-kulturalne. Roboty budowlane będą wykonane przez Pracownię Usług Inwestycyjnych MAWAR Biuro Projektów, z siedzibą w Lublinie. Termin wykonania określono do dnia 31 sierpnia 2018 r., a całkowite zakończenie do 15 października 2018 r. 

Oferty na wykonanie prac przebudowy i remontu willi Kamilin można składać do godz. 10.00 dnia 24 maja 2017 r. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Konstancin-Jeziorna www.bip.konstancinjeziorna.pl

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię