Ogólnopolski protest przeciwko CPK

0

PRAŻMÓW Już jutro odbędzie się ogólnopolski protest przeciwko projektom Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym budowie Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej A50 i połączenia kolejowego, które mają dochodzić do gigantycznego lotniska. Akcja obejmie swoim zasięgiem także gminę Prażmów


Protest w Prażmowie organizuje stowarzyszenie „Nie dla ruiny gminy Prażmów”, które zostało zarejestrowane pod koniec ubiegłego roku. Organizatorzy namawiają do udziału w pikiecie wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, którzy nie chcą aby autostrada prowadząca do CPK przebiegała obok ich domów.
– Zabierzcie ze sobą wymalowane na planszach hasła, transparenty i trąbki – zachęcają. Zbiórkę zaplanowano w piątek 10 czerwca o godz. 17 na parkingu przy cmentarzu parafialnym w Prażmowie.
Członkowie stowarzyszenia podnoszą, że wybrany przez GDDKiA czerwony wariant przebiegu obwodnicy przechodzi przez centralne części Nowego Prażmowa, Uwielin, Koryt, Kamionki i Wągrodna, a sama inwestycja jest niezgodna z planami zagospodarowania terenu, przetnie gminę na dwie części, wpłynie na zmianę jej krajobrazu, zwiększenie hałasu i uciążliwości dla mieszkańców.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię