Ogórek na stulecie

0

PIASECZNO W oddziale dla dzieci i młodzieży piaseczyńskiej biblioteki odbyło się spotkanie z Michałem Ogórkiem – słynnym dziennikarzem, satyrykiem i krytykiem filmowym

Pretekstem do zorganizowania wydarzenia była książka „Sto lat”, w której Michał Ogórek sportretował polskich przywódców – od marszałka Piłsudskiego po braci Kaczyńskich. Jak można się było spodziewać po autorze, ma ona zdecydowanie bardziej charakter prześmiewczo-ironiczny niż historyczny.
Józef Piłsudski, pomijając jego niewątpliwe zasługi, był zupełnie nieprawdopodobnym megalomanem, który pogardzał wszystkimi ludźmi nie będącymi w jego zespole – twierdził Michał Ogórek. – Nigdy nie używał też np. pojęcia marszałek sejmu, ponieważ uważał, że hańbi to jego stopień wojskowy. Tępił wszystkich, którzy mogliby mu w jakiś sposób zagrozić. Był też święcie przekonany, że jest genialnym umysłem i zlecił po śmierci, by jego mózg zbadano.
Tych i wielu innych ciekawostek można się było dowiedzieć na spotkaniu o naszych przywódcach. Na zakończenie gość podpisywał swoją najnowszą książkę wszystkim chętnym. Wydarzenie miało miejsce w ramach projektu „Przekąski literackie” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię