Ograli lidera

0

KONSTANCI-JEZIORNA SIATKÓWKA, IV LIGA, SPS KONSTANCIN – VOLLEY SKK BELSK DUŻY 3:1 (19:25, 25:23, 26:24, 25:18) W ramach piątej kolejki rozgrywek IV ligi Mazowieckiej, siatkarze z Konstancina pokonali aktualnego lidera rozgrywek – drużynę Volley SKK Belsk Duży

Pomimo końcowego sukcesu niedzielny mecz nie rozpoczął się bynajmniej po myśli gospodarzy. Dość nerwowa gra miejscowych skutkowała tym, że goście zdołali odskoczyć na kilka punktów i utrzymać tą przewagę do końca pierwszej odsłony. W kolejnych dwóch setach walka była z kolei niezwykle wyrównana, a o minimalnych zwycięstwach SPS decydowała każdorazowo lepsza końcówka w ich wykonaniu. Goście, którzy byli wyraźnie podłamani niepowodzeniem we wcześniejszych odsłonach, zaczęli popełniać więcej błędów, co było przysłowiową wodą na młyn dla siatkarzy z Konstancina. Set czwarty przebiegał już pod dyktando gospodarzy, co zaowocowało ważnym ligowym zwycięstwem.
Warto podkreślić, że tego dnia szczególnie dobrze funkcjonowały zarówno obrona, jak i blok miejscowych (tym elementem udało im się zdobyć aż 10 punktów). Najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu okazał się atakujący Łukasz Węcłaś, który zdobył 18 punktów (16 atakiem oraz po jednym blokiem i zagrywką).

– Graliśmy z liderem, który nie stracił nawet seta – aż do naszego spotkania, więc wyszliśmy mocno zmotywowani, aby powalczyć o zwycięstwo, choć wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – mówi Łukasz Węcłaś. – Dzięki dobrej grze zespołowej oraz walce do końca o każdą piłkę udało się wygrać za trzy punkty. To zwycięstwo bardzo nas podbudowało i pokazało, że każdy zespół w tej lidze jest do ogrania. Celem na ten sezon jest walka o awans do trzeciej ligi. Nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, dlatego wierzymy, że nam się to uda.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię