Ojciec i Syn. 40 lat nie tylko na scenie

1

PIASECZNO W piątek, w sali widowiskowej CEM odbył się benefis jubileuszowy duetu instrumentalno-wokalnego Ojciec i Syn

– Mieliśmy wystąpić na Stadionie Narodowym, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na tę salę ze względu na dużo lepsze warunki akustyczne – żartował na przywitanie Grzegorz Tylec, który wraz ze swoim ojcem – Leszkiem, przygotował wyjątkowy program koncertu.
– Nasz benefis miał poprowadzić Krzysztof Ibisz, ale niestety utknął w korku na ulicy Puławskiej i będziemy musieli poradzić sobie sami.

Wieczór wypełniony był nie tylko muzyką, ale i wspomnieniami z różnego okresu pracy twórczej duetu. Zobaczyliśmy archiwalne zdjęcia, na których Pan Leszek, grający na pianinie, trzymał kilkumiesięcznego Grzegorza na kolanach.
– Mnie interesowały tylko czarne klawisze, ojciec postanowił grać na białych i takie były nasze pierwsze początki – wspominał Grzegorz Tylec, poważniej dodając, że muzyka rozbrzmiewała w ich domu od zawsze i będąc jeszcze małym dzieckiem poznał takie grupy jak Weather Report, Pat Metheny Group czy Emerson, Lake and Palmer.

Repertuar muzyczny, który przygotował duet składał się zarówno z coverów, jak i utworów autorskich. Nie zabrakło też podziękowań – od Ojca i Syna dla publiczności, która od lat wspiera duet i od publiczności – za wieloletni dorobek artystyczny muzyków. Pani Jolanta Radecka odczytała wiersz napisany dla Ojca i Syna, kwiaty i podziękowania za udaną współpracę przekazały też dyrektor Magdalena Barańska oraz Magdalena Łyszcz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli. Benefis został wspaniale przygotowany – był nie tylko pełen humoru, ciepła i nostalgii, ale przede wszystkim przemawiał zróżnicowanym i brawurowo wykonanym repertuarem muzycznym. Wśród piosenek znalazła się m.in. „Zuzia, laka nieduża”, „Fly me to the moon” z repertuaru Franka Sinatry, trudny wykonawczo utwór „Stones of years” Emerson, Lake and Palmer oraz covery zespołów takich jak Kombi czy Queen.

– Nasz występ był możliwy dzięki Państwa głosom, bo dzisiejsza impreza była realizowana ze środków budżetu obywatelskiego powiatu piaseczyńskiego – podkreślił ze sceny Grzegorz Tylec. – W zeszłym roku nasz projekt zajął pierwsze miejsce w gminie Piaseczno, a w tym także dwa zadania powiatowego budżetu obywatelskiego, w które się zaangażowaliśmy, znalazły Państwa uznanie. Już dziś gorąco zapraszamy więc na nasze kolejne, przyszłoroczne koncerty – wrześniowy na piaseczyńskim rynku i piosenek Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty w CEM. W obu na scenie towarzyszyć będzie nam Sylwia Biernat – znakomita skrzypaczka i kompozytorka.

1 KOMENTARZ

  1. Absolutnie nie stracony czas na takim benefisie. Dowcipny komentarz wprowadzał nas w tajniki 40letniego grania razem. Zaskakujące melodie i piosenki. więcej koncertów w wykoniu tych Panów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię