Ojciec stracił przytomność. Jego 6-letni syn zadzwonił po policję

1

LESZNOWOLA Policjanci z Lesznowoli asp. Marcin Sygut i st. sierż. Adam Włodarczyk odnaleźli mieszkanie, z którego 6-letni chłopiec wzywał pomocy do nieprzytomnego ojca.

Było po godzinie 16.00 gdy oficer dyżurny poinformował załogę policyjną z komisariatu w Lesznowoli o dziecku, które wzywa pomocy do swojego nieprzytomnego ojca. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon, jednak chłopiec nie potrafił dokładnie podać adresu zamieszkania. Nie znał ulicy ani numeru administracyjnego budynku.
Jednak załoga policyjna w składzie asp. Marcin Sygut oraz st. sierż. Adam Włodarczyk prowadząc telefoniczną rozmowę z chłopcem ustalali miejsce jego zamieszkania każąc mu opisywać to co widzi przez okno swojego mieszkania. Szczegółowo opisane budynki oraz ich kolor doprowadziły mundurowych do jednego z domów wielorodzinnych. Do mieszkania policjanci dostali się przez drzwi balkonowe, po uprzednim pokonaniu ogrodzenia.
Funkcjonariusze zastali chłopca oraz nieprzytomnego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Gdy 39-letni ojciec 6-latka odzyskał przytomność został przekazany w ręce załogi pogotowia ratunkowego.
Postawa policjantów zasługuje na najwyższy szacunek. Rozsądkiem wykazał się także 6-latek, który skontaktował się z policjantami. Policja apeluje do rodziców i opiekunów, by uczyli dzieci nie tylko numerów alarmowych, ale również by w sytuacji kryzysowej dzieci potrafiły podać adres swojego miejsca zamieszkania.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię