Okna w Warszawie: ile kosztują i co wpływa na ich cenę?

0

Budowa domu czy kompleksowy remont mieszkania wymagają zwykle wsparcia fachowców. Co więcej: w niektórych sytuacjach umożliwi to osiągnięcie sporych oszczędności. Dotyczy to chociażby zakupu i montażu okna. Warszawa daje dostęp do wielu firm. Jak znaleźć odpowiednią i ile trzeba będzie zapłacić?

Cena okna plastikowego: z jakim wydatkiem się wiąże?

Nowoczesna stolarka okienna jest bardzo różnorodna. Bez trudu uda się znaleźć model okien dostosowany do konkretnego projektu zarówno pod względem rozmiaru, jak i oczekiwanego efektu wizualnego. To, z jakimi kosztami będzie się to wiązać, zależy natomiast od wielu czynników, w tym przede wszystkim materiału, liczby szyb, właściwości termicznych czy dodatkowych rozwiązań.

Cena okna plastikowego może wynieść więc od kilkuset – w przypadku standardowych zestawów – do nawet wielu tysięcy złotych. Średnia cena metra kwadratowego okna to natomiast 600 zł. Więcej trzeba będzie zapłacić za okna połaciowe czy okna dachowe. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że wiele firm oferuje w pakiecie okna razem z montażem, co pozwala na uzyskanie oszczędności finansowych i czasowych.

Jak znaleźć firmę dostarczającą okna? Warszawa i okolice

Rynek usług budowlanych i remontowych rozwija się w szybkim tempie, a ten rodzaj działalności jest najchętniej wybierany zasadniczo na terenie całego kraju. Jeżeli szukasz firmy specjalizującej się w sprzedaży okien w Warszawie, warto skorzystać z bazy ALEO.

Pozwoli na szybkie dotarcie do podmiotów specjalizujących się w handlu, montażu oraz serwisie okien i drzwi. Łącznie w bazie firm znajduje się 26 331 podmiotów zajmujących się stolarką budowlaną na terenie całego kraju. Dotarcie do nich, znalezienie kontaktu i ustalenie najważniejszych danych dotyczących przedsiębiorstwa będzie zdecydowanie prostsze dzięki możliwościom oferowanym przez dostępne w Internecie narzędzia.

Zakup okna: warto postawić na fachowców

Część osób decyduje się na samodzielne wykonanie części prac budowlanych i remontowych, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie niezbędnych nakładów finansowych. Nie w każdym przypadku będzie to jednak najbardziej opłacalne rozwiązanie. Dotyczy to w szczególny sposób okien.

Po pierwsze: ich montaż wymaga fachowych umiejętności, a zatrudnienie profesjonalnej ekipy to gwarancja uzyskania najlepszego efektu. Po drugie: połączenie zakupu okien z ich montażem może dać samo w sobie duże oszczędności. Wynika to z kwestii podatkowych: o ile sprzedaż samych okien wiąże się ze stawką VAT w wysokości 23%, w przypadku montażu VAT spada do 8%. To natomiast wyjątkowo korzystne z perspektywy zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenta.

Na co zwracać uwagę, kupując okna?

Inwestycja w okna zwraca się przez długie lata. Żywotność okien PVC, czyli popularnych okien plastikowych, ocenia się na 30 lat. W związku z tym nie warto szukać oszczędności za wszelką cenę. Co należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru?

  • Materiał wykonania: najpopularniejsze okna PVC są trwałe, estetyczne i łatwo utrzymać je w czystości. Z drugiej strony wciąż sporą popularnością cieszą się okna drewniane, a w niektórych projektach sprawdzą się te wykonane z aluminium.
  • Przenikalność cieplna (Uw): im niższa, tym mniejsze straty energii. Dzięki temu uda się zapewnić komfort termiczny w pomieszczeniu i zaoszczędzić środki na ogrzewanie.
  • Ochrona przed hałasem: okna różnią się również stopniem przepuszczania hałasu. To istotny czynnik zwłaszcza w przypadku mieszkania w pobliżu ruchliwych ulic.
  • Zabezpieczenia: okna oraz drzwi pełnią kluczową rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa nieruchomości. Warto postawić na produkty, które utrudnią dostęp niepowołanym osobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię