PIASECZNO W czwartek dojdzie w końcu do oczekiwanego od miesięcy spotkania starosty z piasecznianami, którzy protestują przeciwko wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na ul. Chyliczkowskiej


Do otwartej konfrontacji dojdzie o godz. 18.30 w starostwie. Jak wynika z naszych informacji, obie strony będą nawzajem przerzucały się argumentami, ale najprawdopodobniej nie przekonają się. Protestujący – przede wszystkim mieszkańcy osiedla przy ul. Młynarskiej – uważają, że dwa kierunki na Chyliczkowskiej znacznie zmniejszą jej przepustowość i zwiększą zagrożenie wypadkami. Z kolei władze powiatu twierdzą, że nowa organizacja ruchu znacząco usprawni ruch w centrum miasta, a szczególnie dojazd do niego.

– Będziemy bronić swojego stanowiska – zapowiada starosta Wojciech Ołdakowski.

Zgodnie z naradą techniczną, która odbywała się pod koniec maja, dwukierunkowy ruch na ul. Chyliczkowskiej zostanie najprawdopodobniej wprowadzony w długi weekend z 15 sierpnia. Termin ten może być przesunięty, jeśli gmina nie zdąży z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Chyliczkowskiej i Warszawskiej oraz przebudową świateł na sąsiednich krzyżówkach. Natomiast do tego czasu powinno być gotowe skrzyżowanie Chyliczkowskiej z obwodnicą, na którym będzie już możliwość skrętu w stronę centrum miasta.

Urząd powiatowy dysponuje już wstępnym projektem nowej organizacji ruchu na Chyliczkowskiej.

– Będziemy go jeszcze uzgadniać. Posłuchamy również na spotkaniu, co w jego sprawie powiedzą mieszkańcy – mówi Ksawery Gut z zarządu powiatu.

4 KOMENTARZE

    • A jeżeli będzie zakaz,mądralo? A jeżeli za 20 lat w P. 89% ludności będą stanowić np. Chińczycy,przemieszczający się w 89% rowerami,wiesz to mądralo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię