Okradał metodą na kolec

3

LESZNOWOLA Dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 38-letniego Gruzina podejrzewanego o włamania do samochodów. W jego pojeździe znaleźli między innymi urządzenie do kopiowania sygnałów z kluczyków samochodowych. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.


Podczas patrolu lesznowolscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na toyotę z dolnośląskim numerem rejestracyjnym. Przednia szyba pojazdu posiadała nalepkę kontrolną z Wołomina. Za kierownicą  siedział  38-letniego obywatel Gruzji.  Podczas kontroli, która odbyła się na parkingu przed centrum handlowym znaleźli między innymi urządzenie do kopiowania sygnałów z kluczyków samochodowych, a także przedmioty służące do kradzieży pojazdów „metodą na kolec” m. in. wkręty, wiertarki i zagięte śrubokręty. Zwykle w trakcie kradzieży metodą na kolec złodzieje przekłuwają oponę w samochodzie i obserwują auto. Kiedy kierowca sprawdza co się stało i wymienia oponę, do akcji wkraczają złodzieje zabierając wszystkie cenne rzeczy z kabiny samochodu.

Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty karne dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem

Gruzin usłyszał już trzy zarzuty karne dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem, między innymi za dokonanie we wrześniu włamania do mercedesa. Sprawca najpierw skopiował sygnał pilota, a następnie ukradł z samochodu 25 000 złotych. Przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

3 KOMENTARZE

  1. Deportacja z zakazem wstępu na teren UE przez 25 lat. Milego lotu na własny koszt (przy obecnych cenach LOTu moze to przewyższyć sumę kradzieży). I dobrze. Nie pozdrawiamy Cię, nikt Cię tu nie chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię