Okradł podając się za hydraulika

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Mieszkaniec Konstancina stracił oszczędności w trakcie wizyty „hydraulika”, który starszemu schorowanemu mężczyźnie polecił kontrolować przepływ wody w słuchawce prysznicowej.

W miniony wtorek do starszego mieszkańca Konstancina-Jeziorny zapukał mężczyzna w średnim wieku. Poinformował, że jest hydraulikiem i prowadzi w bloku pomiary ciśnienia wody. Zaskoczonemu wizytą właścicielowi mieszkania natychmiast polecił pilne udanie się wraz z nim do łazienki. Następnie wręczył mu do ręki słuchawkę prysznicową, polecając mu obserwację wypływającej z niej wody.

„Hydraulik” szybko zniknął

W tym czasie, jak stwierdził, będzie on dokonywał kontroli ciśnienia wody w przewodach znajdujących się w innych pomieszczeniach.

CZYTAJ TAKŻE:  Mieszkaniec walczy o zwiększenie liczby dzielnicowych

Jak już można przypuszczać, kontroler ciśnienia wody w łazience już się nie pojawił. Nie było go także w mieszkaniu. Natomiast wraz z nim z mieszkania zginęły wszystkie oszczędności.

Policjanci ponownie zwracają się z apelem szczególnie do seniorów o czujność i ostrożność.

Pomysłowi złodzieje

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i „dobre serce” tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, czy jak w tym przypadku hydraulika.

CZYTAJ TAKŻE:  Grodziski policjant w cywilu złapał złodzieja w Piasecznie

Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię