Okradli zamek w Czersku! Policja poszukuje świadków

16

GÓRA KALWARIA W poniedziałek w nocy nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia kasowego Zamku w Czersku i skradli kilka tysięcy złotych

Zamek w Czersku ma burzliwą historię. W XVII wieku zniszczyły go wojska szwedzkie, wycofujące się po klęsce pod Warką. W 1915 roku podczas I wojny światowej został uszkodzony podczas walk niemiecko-rosyjskich. Kilka dni temu na zamek przypuszczono kolejny atak – nie tak spektakularny, ale skuteczny.
Do włamania mogła dojść pomiędzy 2 a 3 w nocy. Włamywacze wyważyli okno w pomieszczeniu, w którym znajdowała się kasa i ukradli kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowanym jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

AB

16 KOMENTARZE

 1. Policja poszukuje świadków ,zadam konkretne pytanie : GDZIE ?
  Na miejscu kasjera sam bym przywłaszczył wiedząc że nie odpowiadam .

 2. Przepraszam a gdzie alarm, a gdzie zabezpieczenia? Gdzie ochrona? Ja się pytam kto nie dopilnował?! Dyrektor odpowiedzialny powinien oddać z własnej kieszeni, nie dopełnił swoich obowiązków!
  Poza tym czemu na koniec pracy pieniądze nie byly deponowane w bezpiecznym miejscu? Kolejne niedopatrzenie!

  • Alarm mogl zostac zagłuszony. A patrząc po ochroniarzach w Gorze Kalwarii zanim sie ubrali, wpakowali w auto, to myśle ze dopiero po 10 minutach mogli byc.
   Akurat odnośnie przekazu pieniędzy do banku to sie zgadzam.

 3. Kilkanaście tyś.zł? To chyba z całego miesiąca utarg. Nie rozumiem czemu taka suma była trzymana w nocy w kasie i nie wydaje misię że to z jednego dnia. Ktoś powinien za to odpowiedzieć.

 4. Kilkanaście tysięcy złotych, z jakiego to okresu utarg? Dlaczego był przechowywany w kasie tak długi czas a nie przekazany do Ośrodka Kultury lub do banku? Bez pomysłu.

 5. Okradli ZGK z kasy,okradli Spółdzielnię Mieszkaniową z kasy,przyszedł czas na zamek,szkoda że w programie”ALArm o tym nie mówili .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię