GÓRA KALWARIA W niedzielę z kilkoma piosenkami „Dodka” w Ośrodku Kultury zmierzy się Olga Bończyk. W drugiej części artystka zaśpiewa najpiękniejsze utwory Kaliny Jędrusik oraz autorskie


Bończyk będzie drugą aktorką, która na prośbę Ośrodka Kultury (OK) w Górze Kalwarii wykona piosenki Adolfa Dymszy w nowych aranżacji Jacka Tarkowskiego.

– W styczniu świetnie sobie z tym poradził znany z „M jak miłość” Kacper Kuszewski – mówi Monika Zacharkiewicz z OK.

Skąd pomysł cyklu koncertów „W hołdzie Adolfowi Dymszy?”. Aktor kabaretu „Qui Pro Quo” i gwiazdor przedwojennego kina dwa ostatnie lata swojego życia (1973-75) spędził w kalwaryjskim Domu Pomocy Społecznej.

Z repertuaru Dymszy Olga Bończyk zaśpiewa „Ach, śpij kochanie” i „Warszawa da się lubić”. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna znana z popularnych seriali „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia” zachwyca intrygującą barwą głosu, wdziękiem, temperamentem, aktorskimi środkami ekspresji. Siedem lat temu wydała płytę „Listy z daleka”, na której znalazły się najpiękniejsze piosenki Kaliny Jędrusik. Ostatnią dumą artystki jest autorska płyta „Piąta rano”. W Górze Kalwarii Bończyk będzie towarzyszyła 9-osobowa Tarkowski Orkiestra, która kompleksowo obsługuje wiele znanych programów telewizyjnych. I choć najważniejsze jest tu doświadczenie, to właśnie charyzma, pasja oraz wyjątkowy entuzjazm lidera sprawia, że orkiestra pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego jest w stanie zagrać w zasadzie każdy utwór i w każdej aranżacji. Wstęp na koncert przy ul. Białka 9 kosztuje 45 zł. Początek o godz. 18.

Kto następny zaśpiewa piosenki Adolfa Dymszy? – Prowadzimy rozmowy z kolejnym artystą, ale niech pozostanie to niespodzianką – mówi Monika Zacharkiewicz. Ośrodek Kultury planuje wydanie płyty z piosenkami „Dodka” wykonanymi na scenie przy Białka. Niewykluczone również, że artyści wystąpią z tym programem podczas czerwcowego święta miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię