Oliwia wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski

0

PIASECZNO W grudniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Full-Contact klub X Fight Piaseczno wystawił tylko jedną swoją reprezentantkę. Oliwia Ściągaj nie zawiodła jednak oczekiwań i wywalczyła w Kaliszu tytuł Mistrzyni Polski – Full Contact

Dziewiętnastoletnia mieszkanka Złotokłosu już na samym początku zawodów musiała zmienić swoje wcześniejsze założenia. Choć planowała rywalizację w kategorii wagowej do 70 kilogramów, to – jak się okazało – jej rywalka… nie stawiła się na ważeniu, wobec czego Oliwia zdecydowała się ostatecznie wystartować w wyższym limicie wagowym – powyżej 70 kilogramów. Cięższe rywalki nie przeszkodziły jednak naszej mistrzyni w odniesieniu dwóch pewnych zwycięstw.

W walce półfinałowej reprezentantka X-Fight Piaseczno natarła na swoją przeciwniczkę już od pierwszych sekund pojedynku, udowadniając swoją wyższość – zarówno w aspekcie technicznym, jak i mentalnym. W efekcie, już w drugiej rundzie narożnik Wiktorii Wojciechowskiej (Center Team Odolanów) zdecydował się poddać walkę. Podobna taktyka przyniosła również sukces w finale, choć Weronika Stochniałek z miejscowego Klubu KS Ziętek Team Kalisz dysponowała nie tylko większą masą, ale i siłą. Oliwia wykorzystała jednak swoją znakomita pracę nóg, skutecznie trzymając rywalkę na dystans przez całe trzy rundy. Po zakończeniu pojedynku sędziowie nie mieli cienia wątpliwości kto był lepszy, jednogłośnie wskazując wygraną Oliwii 3:0.
Zawodniczka X Fight Piaseczno w tym roku z juniora przechodzi do seniora. Życzymy jej z tej okazji kolejnych wspaniałych triumfów, tym razem w „dorosłej” rywalizacji.

Kickboxing to moja największa pasja

Z Oliwią Ściągaj rozmawia Grzegorz Tylec

Co sprawiło, że zainteresowałaś się właśnie kickboxingiem?

Pierwszym sportem jaki uprawiałam był taniec. Tata, wożąc mnie na zajęcia, uczęszczał na kickboxing w X-Fight Piaseczno. W 2015 roku trener Mariusz Niziołek zaczął prowadzić sekcję w mojej podstawówce w Złotokłosie. Chcąc spróbować czegoś nowego, podążyłam śladami taty i zaczęłam trenować ten sam sport, co on. Okazało się, że kickboxing szybko stał się moją największą pasją. Pokochałam klimat treningów, rywalizacji na zawodach oraz poznałam wiele wspaniałych osób, z którymi mogłam dzielić się tą pasją. Z czasem zrobiłam również uprawnienia sędziowskie oraz kurs instruktora kick- boxingu.

Zdobyłaś już łącznie aż 14 tytułów mistrzowskich. Który z nich jest dla ciebie najcenniejszy?

W swojej karierze zdobyłam łącznie 14 tytułów Mistrzyni Polski w formułach Point-fighting, Light-contact, Kick-light, Full-contact oraz Low-kick zaczynając w kategorii wiekowej Kadet starszy, a kończąc na Młodzieżowcach. W 2021 roku w Budvie wywalczyłam tytuł Mistrzyni Europy Juniorów Ful- l-contact. Jest to aktualnie mój największy sukces.

A w czym tkwi tajemnica tak licznych sukcesów?

Myślę, że nie osiągnęłabym tego wszystkiego bez ciężkiej pracy, determinacji, wielkiej pasji oraz ludzi, na których zawsze mogłam liczyć i którzy od zawsze mnie w tym wspierali. Mam tu na myśli moją rodzinę, trenerów oraz przyjaciół.

Jakie są twoje sportowe marzenia i najbliższe sportowe plany?

W najbliższym czasie planuję starty w Mistrzostwach Polski w nowej kategorii wiekowej – Senior. Moim celem jest wywalczenie kolejnego tytułu oraz dostanie się do Kadry Polski, a następnie wyjazd na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w listopadzie w Lizbonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię