Opóźnienia w odbiorze śmieci w Lesznowoli. Jarper: problemy są przejściowe

5

LESZNOWOLA Od 1 sierpnia usługę odbioru i zagospodarowania odpadów na terenie gminy Lesznowola realizuje firma Jarper. Niestety, wielu mieszkańców skarży się, że śmieci są odbierane nieterminowo. – Wszystko się unormuje. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu – zapewnia Jarosław Perzyna, prezes Jarpera


Na forach internetowych mieszkańcy skarżą się, że od początku sierpnia odpady są odbierane niezgodnie z obowiązującym harmonogramem. Czasami też nie są odbierane wcale. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Nowej Woli, Mysiadle, Mrokowie, Łoziskach.
– To dziwne, bo Jarper już wcześniej odbierał w Lesznowoli śmieci, powinien znać ten teren – dziwi się pan Paweł. Inny mieszkaniec zwraca uwagę na to, że śmieci różnych frakcji lądują na tym samym samochodzie.
– To po co w ogóle je segregować? – pyta.
Jarosław Perzyna wyjaśnia, że firma musiała przyjąć do pracy nowych kierowców, którzy cały czas rozpoznają teren.
– Ponadto nie mamy pilotów i kluczy do altan, a mieszkańcy wystawiają śmieci zbyt późno – dodaje. – Zaczynamy pracę o godz. 6.30. Apelujemy więc o wystawianie pojemników i worków rano, a jak ktoś nie jest w stanie tego zrobić, to poprzedniego dnia wieczorem. Co się tyczy wrzucania różnych frakcji odpadów do jednej śmieciarki, to firma Jarper dysponuje nowoczesnymi samochodami 3-komorowymi, które są w stanie odbierać naraz trzy frakcje. Zapewniam, że panująca obecnie sytuacja jest tylko przejściowa i wkrótce wszystko wróci do normy, a mieszkańcy będą zadowoleni z jakości świadczonych przez nas usług.

TW

5 KOMENTARZE

  • Za te bandyckie stawki to ferrari powinno te śmieci zabierać.Przynajmniej byłoby jakieś logiczne uzasadnienie tego złodziejstwa.

 1. Skoro mają trójkomorowe śmieciarki to dlaczego terminy odbiorów roznych rodzajów odpadów są wyznaczone w różne dni???? WTF
  Skoro mają takie możliwości zaoszczędzenia paliwa/ ilości kilometrow/ czasu pracy oraz NASZYCH PIENIEDZY to czemu nikt nie wpadł na pomysł wykorzystania możliwości sprzętu i połączenia terminów odbiorów ????
  Cały ten artykuł na tylko zamydlic nam oczy i pokazać jak biedna jest firma odbierając odpady.
  PROSZE O JEDNO:
  Zamiast tłumaczyć nieudolność systemu odbioru odpadów, zróbcie w gminie zebranie, omówcie problemy i poszukajcie rozwiazan wspólnie z firmą.
  Żadne podwyżki cen nie pomogą jeśli nie poprawcie organizacji tego bajzlu.

  • Łoziszczanin przecież to jest harmonogram poprzedniej firmy. Pewnie Jarper opracuje za chwilę swój harmonogram i wtedy będziesz mógł sobie używać że odbiera w inny dzień niż Ci się podoba 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię