Opóźnienia w rewitalizacji parku

0

PIASECZNO W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że w modernizacja parku miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej idzie wolniej, niż zakładano. Jak się okazało, wynika to poniekąd ze strategii prowadzenia prac


Rewitalizacja parku miejskiego ma zakończyć się w przyszłym roku

Od samego początku gmina miała do wyboru dwa modele rewitalizacji parku. Pierwszy zakładał, że całość prac przeprowadzi jedna firma (konsorcjum), która zatrudni podwykonawców i będzie nadzorowała i na bieżąco koordynowała postępy robót. Takie rozwiązanie, choć wygodne dla zleceniodawcy, było jednak sporo droższe. Drugi model zakładał, że remont zostanie podzielony na etapy i za każde zadanie będzie odpowiadał osobny, wyłoniony w drodze przetargu wykonawca. Funkcję koordynatora prac miałaby pełnić tu gmina. – Ten model wiązał się ze sporymi oszczędnościami i dlatego się na niego zdecydowaliśmy – wyjaśnia wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Pewnym hamulcem, jeśli chodzi o remont parku, było skablowanie przez PGE linii średniego napięcia, które trwało dłużej niż zakładano. Opóźnienia wystąpiły także w kwestii nasadzeń zieleni, ponieważ przeciągnęły się procedury przetargowe. – Po prostu oferenci składali odwołania i cała procedura przedłużała się – tłumaczy Daniel Putkiewicz. O półtora miesiąca, w stosunku do pierwotnie planowanego terminu, przesunął się także montaż oświetlenia i monitoringu (prace mają zakończyć się do 15 sierpnia). Jednak, jak zapewniają gminni urzędnicy, te wszystkie przesunięcia raczej nie wpłyną na termin zakończenia prac.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię