Opracowują program polityki senioralnej. W pierwszej kolejności powstaną kluby seniora

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstancińscy seniorzy marzą o gminnym domu dziennego pobytu seniora oraz klubach seniora. – Chcielibyśmy móc korzystać z pomieszczeń budynku przy ul. Sobieskiego – mówiła podczas sesji Danuta Błeszyńska, przewodnicząca konstancińskiej rady seniorów. – Prosimy też o nie sprzedawanie działki przy ulicy Wareckiej, na której mógłby powstać w przyszłości dom dla seniorów


Burmistrz Kazimierz Jańczuk poinformował, że urząd opracowuje właśnie program polityki senioralnej.
– W styczniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dyskusji na temat zadań, jakie miałyby się w nim znaleźć – mówił burmistrz. – Nie widzę przeszkód, aby uruchomić na terenie gminy kluby seniora. To można zrobić w zasadzie od zaraz.
Kazimierz Jańczuk wskazał, że takie kluby mogłyby powstać przy ul. Sobieskiego 13, Żeromskiego 15, Walentynowicz 24, a także w Habdzinie, Czernidłach, Gassach, Skolimowie oraz m.in. w Hugonówce. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano także 20 tys. zł na wykonanie koncepcji Dziennego Domu Seniora. Okazuje się jednak, że pomysł ten ma również swoich przeciwników.
– Na granicy między Konstancinem-Jeziorną a Piasecznem właśnie powstał dzienny dom pobytu dla seniorów – mówił Sławomir Kamecki. – Obecnie prowadzony jest tam nabór. Uważam, że gmina nie powinna budować drugiego takiego domu. Podoba mi się natomiast, że pan burmistrz wskazał konkretne lokalizacje dla klubów seniora. Na tego typu zadania można uzyskać dotacje, z których jako samorząd moglibyśmy skorzystać.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię