Oprawca suczki zatrzymany

1

Informowaliśmy o poszukiwaniach sprawcy bestialskiego pobicia suczki. Na pomoc katowanemu psu ruszyła policja i Fundacja Animal Rescue Poland. Podczas interwencji właściciel czworonoga i za razem jego oprawca zbiegł. Policja ruszyła w ślad na zbiegiem.

Dramat rozegrał się na warszawskim Ursynowie. Sąsiedzi usłyszeli skowyt psa i wezwali na pomoc policję. Wraz z funkcjonariuszami przyjechali przedstawiciele Fundacji Animal Rescue Poland. Na miejscu zaleźli poturbowaną sunię, oprawca zbiegł. Najbardziej ucierpiało jej oko, lekarze robią co mogą, aby je uratować. Po zdjęciu szwów będzie wiadomo, czy się udało. Na kosztowne leczenie psa została założona zbiórka.

Tymczasem działania policji przyniosły rezultaty i oprawca bezbronnego zwierzęcia został zatrzymany.

– Na jaw wychodzą nowe okoliczności kryminalnej przeszłości poszukiwanego w związku z tym fundacja złożyła wniosek i propozycje, aby organ procesowy uwzględnił możliwość zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy ze względu na fakt, że oprawca może ponownie się ukryć oraz występuje duże prawdopodobieństwo mataczenia, zacierania śladów i dowodów w sprawie – oświadcza Fundacja Animal Rescue Poland.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię