Orkiestra i chór zapewniły wspaniały finał

1

PIASECZNO W ostatnią niedzielę października w Kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbył się koncert finałowy jedenastej edycji Festiwalu Musica Classica

Publiczności zaprezentowali się tego wieczoru Chór Con Fuoco i Festiwalowa Orkiestra Kameralna (złożona z najwybitniejszych muzyków współpracujących na co dzień z Filharmonią Narodową) pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego. W programie koncertu znalazły się, m. in. kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta („Laudate dominum”), Léo Delibesa („Messe brève”) i Césara Francka („Panis angelicus”). W partiach solowych zaśpiewała sopranistka Iwona Bagniewska, a na bis orkiestra wykonała żart muzyczny Leroya Andersona „Plink, Plank, Plunk!”.

Artystom, których nagrodziła burza braw, podziękował proboszcz Marek Przybylski, a głos zabrał na koniec Andrzej Sochocki, dyrektor artystyczny Festiwalu Musica Classica.

Dziękuję państwu za obecność i bardzo ciepłe przyjęcie – powiedział Andrzej Sochocki. – Mogę już dziś zaprosić państwa na kolejną edycję imprezy, która będzie nieco inna niż do tej pory. Zacznie się w czerwcu, później w wakacje będą koncerty kameralne w szkole w Józefosławiu, a koncert finałowy planowany jest we wrześniu przyszłego roku. Najbliższy występ chóru Con Fuoco odbędzie się natomiast 29 listopada w Domu Kultury w Piasecznie w całkowicie innym repertuarze. Będzie to koncert pod tytułem „Dwa Światy”.

Grzegorz Tylec

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię