Orlik w Żabieńcu już gotowy. Jednak to nie koniec inwestycji w obrębie stadionu

0

PIASECZNO Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią typu orlik rozpoczęła się pod koniec września i trwała około dwóch miesięcy. Dziś nastąpił odbiór techniczny obiektu


Od lewej: radny Łukasz Kamiński, Paweł Sawa prezes LKS Żabieniec i Adam Marciniak, radny i sołtys Żabieńca

Orlik, który został wybudowany we wschodniej części stadionu obok budynku klubowego wygląda naprawdę imponująco. Boisko ma wymiary 50×30 m, po jego bokach znajdują się piłkochwyty, a od strony lasu zrobiono specjalny murek oporowy do ćwiczenia techniki. Obiekt jest oświetlony, a w przyszłości być może zostanie także zadaszony.
– Boisko jest super, trzeba tylko dosypać miejscami granulatu – dzieli się swoimi spostrzeżeniami z wizji lokalnej Łukasz Kamiński z GOSiR-u. – Teraz jednak lepiej tego nie robić, bo jest wilgotno i granulat będzie się sklejał.
Wiosną, jak zrobi się cieplej, planowane jest oficjalne otwarcie nowego boiska. Jednak to nie koniec inwestycji na stadionie w Żabieńcu. W przyszłym roku zostanie zrobiony dodatkowy wjazd od strony ul. Leśnej, a w części zachodniej powstanie dodatkowy parking. W planach jest także wymiana części ogrodzenia oraz ucywilizowanie wjazdu od strony ul. Polnej. Kolejnym krokiem ma być remont budynku klubowego.
– W przyszłorocznym budżecie będziemy chcieli zarezerwować środki na wykonanie koncepcji budynku – mówi Adam Marciniak, miejski radny i sołtys Żabieńca.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię