Ormiański kwartet HABIARJAN w Domu Kultury w Piasecznie

0
Ormiański kwartet HABIARJAN w Piasecznie
BB

PIASECZNO We wtorek 7 lutego w piaseczyńskim Domu Kultury wystąpi ormiański kwartet Habiarjan. Koncert przebiegnie pod hasłem “Muzyczna podróż po Armenii”


Habiarjan to zespół akustyczny powstały w 2013 roku w Warszawie. Kwartet tworzą: Inga Habiba jako wokalistka, Artur Tigran Gyurjyan jako gitarzysta i wokalista, Artash Sharoyan grając na akordeonie, Izabela Buchowska grając na wiolonczeli i Adeb Chamoun opiekując się perkusjonaliami. Muzyka, którą tworzą  jest esencją folków z różnych stron świata. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej.

Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł o złotej setki w konkursie Skoda Muzyka zostawiając w tyle ponad 800 zespołów. W lutym 2016 dostał wyróżnienie na New York Festiwal w Łodzi. Zagrał na kulminacji Europejskiego Festiwalu Smaku 2016.Ostatnio był gościem na antenie Trójki gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”.

HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty. Wciąga do zabawy publiczność. Przybliża zwyczaje i kulturę kaukaską w krótkich opowieściach podczas koncertu.

Koncert odbędzie się we wtorek 7 lutego o godz. 20:00 w Domu Kultury w Piasecznie.

WSTĘP WOLNY

WPI TAXI Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię