Orszak Trzech Króli mimo pandemii odbędzie się

3

POWIAT Pomysł jest prosty, powiat zaprasza dzieci i rodziców, dziadków i babcie, wszystkich do stworzenia Orszaku Trzech Króli. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu.

 

Wszystkich, dla których Orszak Trzech Króli to ważna tradycja, powiat zaprasza,  aby wspólnie podjęli wyzwanie stworzenia orszaku online w proponowanej formule, wybierając jedną lub obie z następujących form:

 • odegranie dowolnej sceny dotyczącej Bożego Narodzenia i wędrówki trzech króli do Betlejem, rodzinnego zaśpiewania dowolnej kolędy (jeśli to możliwe w przebraniach jasełkowych) i umieszczenie jej w formie zdjęcia lub filmu w komentarzu pod postem na Facebooku – https://www.facebook.com/piaseczynskipowiat, który zostanie opublikowany 6 stycznia 2021 roku.
 • Jeśli łatwiejszą formą włączenia się w orszak online będzie załączenie zdjęcia dziecięcego rysunku o tematyce orszakowej połączonego z orszakowym przesłaniem to zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z takiej formy udziału w orszaku.
CZYTAJ TAKŻE:  Dziś ostatni dzień majówki z food truckami w Piasecznie

 

3 KOMENTARZE

 1. Zajmowanie się przez starostwo organizacją orszaku trzech króli potwierdza po raz kolejny, że powiaty nie są na nic potrzebne.
  Nikt jednak tego tworu nie ruszy, bo gdzie by się podzieli ci lokalni „działacze” oraz krewni i znajomi tych królików?
  Przecież nie zajmą się nagle jakąś normalną pracą, szczególnie ci, którzy „działaczują” „od żłobka do nagrobka”. Hehe, już widzę, jak taki np. obecny starosta piaseczyński idzie do roboty w korporacji 🙂

  • POPIERAM, konstytucja gwarantuje niezależność od religii. Jak jest wg.wyznawców taka potrzeba to niech chodzą po terenie kościelnym(wokół kościoła).Tereny publiczne co do zapisów ustawy powinny być wolne od tego typu działań.
   Chociaż na przemarsz biczowników -chętnie popatrzę-toż średniowiecze za rogiem…i przy stosiku można się ogrzać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię