Orszak Trzech Króli na ulicach miast

0

PIASECZNO/ GÓRA KALWARIA Już jutro, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Piaseczna i Góry Kalwarii przejdzie Orszak Trzech Króli.

W Piasecznie orszak rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Piłsudskiego, skąd Trzej Królowie wraz ze swoimi świtami oraz wszystkimi uczestnikami pochodu wyruszą, aby podążając za gwiazdą ulicami miasta i dotrzeć na plac Jana Pawła II. Tam, przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami, odbędzie się inscenizacja ich pokłonu przed nowo narodzonym Jezusem.
Na uczestników pochodu będą czekać różne atrakcje, takie jak animacje oraz sceny związane z narodzeniem Jezusa. Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem, które w auli niebieskiej domu parafialnego poprowadzi zespół Rodzinne Granie. Na zmarzniętych gości czekać będzie również słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.
Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy Orszaku będą mogli wziąć udział w konkursie „Przebierz się na Orszak”. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
Ze względu na przejście Orszaku ulicami miasta przewidywane są pewne utrudnienia w ruchu w centrum Piaseczna, jednak nie planuje się zamykania ulic dla ruchu kołowego.
Na Orszak Trzech Króli w Górze Kalwarii zapraszają też Księża Marianie. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 13.00 w kościele parafialnym. Pierwsza scena zostanie rozegrana w kościele. Następnie orszak wyruszy na Plac Piłsudskiego gdzie zostanie odegrana druga scenka oraz skieruje się pod kościół „na górce”. Dla wszystkich uczestników przewidziano grochówkę, korony i naklejki, dla najmłodszych słodycze.
– Zapraszamy na uliczne jasełka – zachęcają Książka Marianie.

AB/fot.piaseczno.pl,
gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię