Orszak Trzech Króli na ulicach Piaseczna

2

 

PIASECZNO W Piasecznie trwa uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami miasta

Tysiące mieszkańców towarzyszyło orszakowi, który od Placu Piłsudskiego przemaszerował przez miasto ulicami Kościuszki, Wschodnią, Kilińskiego, Sierakowskiego i Puławską. Barwnemu pochodowi towarzyszyło kolędowanie. Urozmaiceniem uroczystości były odgrywane scenki, podczas których za pomocą teatralnych miniatur przedstawiano walkę dobra ze złem. Jako pierwszy do zboczenia na złą drogę namawiał diabeł z balkonu Przystanku Kultura.

Pojawił się tam też anioł, którego argumenty bardziej trafiły do zebranych. Diabły kusiły kilkakrotnie – obiecując sławę i bogactwo. Mieszkańcy pozostali niewzruszeni i podążali drogą ku dobru. Dobro zwyciężyło i bez żadnych przeszkód pochód przemieścił się ulicami miasta aż do stajenki Jezusa, którą zlokalizowano na rogu ul. Jana Pawła II i Puławskiej. Tam oddano pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.
W uroczystości wzięły udział władze miasta reprezentowane przez wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalal, orszakowi przewodziła tradycyjnie Ewa Lubianiec – tym razem także w roli członka zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Adam Braciszewski   

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię