Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piaseczna

4

PIASECZNO Jubileuszowy, piąty Orszak Trzech Króli, przejdzie piaseczyńskimi ulicami już 6 stycznia.

W tym roku uczestnicy Orszaku zgromadzą się na Skwerze Kisiela, skąd o godz. 12:30 wyruszy barwny pochód. Orszaki czerwony, zielony i niebieski, na których czele podążą Trzej Królowie, będą wśród śpiewu kolęd i radosnych okrzyków zmierzać w stronę rynku, gdzie odbędzie się inscenizacja pokłonu i złożenia darów u stóp nowonarodzonego Jezusa i Świętej Rodziny.
Finałem Orszaku będzie wspólne kolędowanie przy szopce, które w tym roku poprowadzi zespół D.R.A.M.A.T. Nie zabraknie także orszakowej kawiarenki, gdzie na wszystkich uczestników pochodu będzie czekał poczęstunek i ciepłe napoje.
Jak co roku będzie można spróbować swoich sił w konkursie na najciekawsze przebranie. Zgłoszenia będą przyjmowane w specjalnie oznakowanym punkcie na Skwerze Kisiela, od godz. 12.

 

4 KOMENTARZE

  1. Jak to już taki poważny jubileusz, to może należałoby tych króli z pięciu wystawić i całość uświetnić występem Zenka Martyniuka? Pokłon i dary od pięciu także niewątpliwie bardziej przypadłyby do gustu nowonarodzonemu Jezusowi i Świętej Rodzinie, niż od trzech.

    Ciekawe, czy będzie przebranie „za księdza Jankowskiego”? Ten to lubił się stroić! A może za pijanego „Flaszkę Głódzia” albo ochoczego arcybiskupa Paetza? Ja bym tam głosował na pomysłowe przebranie za napalonego księdza pedofila J. w jednym z jego wymyślnych strojów. Autentyczności takiemu przebraniu niewątpliwie dodałoby, gdyby w trakcie przedstawienia uprawiał miłość z własną ręką, ale nie wiem, czy to legalne na forum publicznym. Ale chyba legalne, bo trudno sobie wyobrazić, żeby taka szacowna osoba mogła w realnym świecie robić coś nielegalnego, nieprawdaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię