Orzeł biały naszą dumą. Dzieci tworzyły narodowe symbole

0

PIASECZNO W sobotę 24 marca w SP nr 5 odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap okręgowy konkursu „Orzeł Biały – nasza duma”, organizowanego przez Senatora RP Konstantego Radziwiłła


Do Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie przybyło blisko 200 uczniów wraz z opiekunami, którzy wykonali 87 prac w kategorii szkół podstawowych oraz 28 prac w kategorii szkół ponadpodstawowych. Prace musiały zawierać element godła z orłem, z dowolnego okresu trwania państwa polskiego. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży polskimi symbolami narodowymi oraz popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa od zarania dziejów do czasów współczesnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę flagę Polski oraz drobne upominki.
– Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca, jesteście zwycięzcami – zwrócił się do uczniów senator Konstanty Radziwiłł.


Po projekcji filmu „Wejście Strzelców Józefa Piłsudskiego do Kielc” Konstanty Radziwiłł wręczył piętnaście wyróżnień w kategorii szkół podstawowych oraz pięć wyróżnień w kategorii szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcami etapu okręgowego, którzy uzyskali awans do etapu ogólnopolskiego konkursu zostali Mateusz Sierżęga ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie (kat. szkoły podstawowe) oraz Amelia Czerczer ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z klasami gimnazjalnymi w Piasecznie (kat. szkoły ponadpodstawowe).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię