Orzeł poleciał w górę, Perła w dół

0

POWIAT PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA Podsumowanie sezonu 2020/2021 drugiej grupy
warszawskiej ligi okręgowej

 

ORZEŁ BANIOCHA (1. miejsce, 83 punkty) – Po bardzo dobrej jesieni w wykonaniu Orła na wiosnę nie tylko udało mu się utrzymać pierwszą pozycję w tabeli, ale i dokonać tego w świetnym stylu, uzyskując aż siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Milanem Milanówek. W rundzie rewanżowej podopieczni Bartosza Kobzy szli jak burza, zazwyczaj wygrywając swoje mecze różnicą kilku goli. Trzy remisy (w Chylicach, Teresinie i Chlebni) i zaledwie jedna porażka (już po zapewnieniu sobie awansu) z Pogonią nie mogły przeszkodzić drużynie Orła w realizacji celu – promocji do czwartej ligi z imponującą liczbą 127 strzelonych w całym sezonie goli.

LAURA CHYLICE (4. miejsce, 74 punkty) – W przerwie zimowej wydawało się, że Laura będzie zespołem do końca walczącym o awans. Niestety, już sam początek rundy rewanżowej (porażka z Rysiem Laski 0:2 i 1:3 z Perłą w Złotokłosie) bardzo skomplikował ekipie z Chylic sytuację. Potem Laura potrafiła wprawdzie pokazać swój prawdziwy potencjał, np. wygrywając z Milanem 3:1, z Teresinem na wyjeździe (4:2) i gromiąc Nadarzyn aż… 12:0 (!), ale ostatecznie zajęła dopiero czwarte miejsce w lidze, co z pewnością pozostawiło w klubie poczucie sporego niedosytu.

KORONA GÓRA KALWARIA (6. miejsce, 65 punktów) – Szóste miejsce na zakończenie rozgrywek jest z pewnością sporym sukcesem zespołu, który jeszcze niedawno występował w A klasie. Mariusz Szewczyk zbudował w Górze Kalwarii charakterną i nie odpuszczającą nikomu drużynę, przeciwko której nikomu nie było łatwo o punkty – zwłaszcza w pojedynkach derbowych. I choć pod koniec sezonu zabrakło być może nieco głębi składu, to w przyszłym sezonie Korona – bogatsza o doświadczenia z ostatniego roku – powinna być jeszcze silniejsza

PERŁA ZŁOTOKŁOS (12. miejsce, 41 punktów) – Chyba mało kto przypuszczał, że Perła spadnie w tym sezonie do A klasy. Te rozgrywki były jednak dość nietypowe, bo – jak się okazało – nawet 11 miejsce w tabeli nie dawało na koniec pewności utrzymania. W klubie szczególnie mocno mogą teraz żałować porażek z potencjalnie słabszymi od siebie ekipami, jak np. z Sarmatą Warszawa (1:4) czy Piastem Piastów (0:4) – tym bardziej, że potrafili przecież pokonać Laurę 3:1. Teraz czas na szybką odbudowę w A klasie. Perła powinna być w przyszłym sezonie jednym z głównych faworytów do awansu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię