Osiedle płotem przedzielone

4

PIASECZNO – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” stawia ogrodzenie między blokami przy ulicy Kusocińskiego – alarmują mieszkańcy. – Nie można swobodnie dojść do samochodu czy sklepu. Do budynku ograniczony dostęp ma też karetka


Mieszkańcy bloku przy ulicy Kusocińskiego 8 podobno nie chcą, aby sąsiedzi przechodzili na ich teren

– Prezes spółdzielni „Jedność” kilka dni temu zaczął grodzić swój teren – poinformowała nas Agnieszka Zaorska, administratorka budynku przy ul. Kusocińskiego 6. – Powstał płot, który utrudnia swobodne przemieszczanie się między blokami. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych. W tym miejscu przez 40 lat nie było żadnych płotów. Nie wiem skąd wziął się ten pomysł…
Stanisław Zawadzki, prezes spółdzielni wyjaśnia, że mieszkańcy z bloku przy ulicy Kusocińskiego 8 nie życzyli sobie, aby ci z „szóstki” przechodzili na ich teren. Podobno wiele osób wieszało na stojących po drugiej stronie płotu drzewach pranie oraz rysowało stojące na terenie „Jedności” samochody.
– Tę drogę upodobali sobie także bezdomni, którzy często załatwiali się w krzakach pod blokiem – dodaje Stanisław Zawadzki. Cezary Kawka ze spółdzielni „Jedność” poinformował nas, że – ze względów bezpieczeństwa – przęsło płotu naprzeciwko klatki nr III w bloku przy ul. Kusocińskiego 6 zostanie zdemontowane, a przejście udrożnione. Spółdzielnia zagrodzi natomiast chodnik znajdujący się naprzeciwko klatki nr II, prowadzący w kierunku parkingu. Prezes Zawadzki jest jednak ostrożniejszy.
– Na razie wszystko zostawiamy tak, jak jest – mówi. – Płot zostanie dokończony. W przyszłości jedno przęsło naprzeciwko klatki nr III być może zostanie wyjęte, jednak to będzie zależało od mieszkańców bloku przy ul. Kusocińskiego 8.

Tomasz Wojciuk

 

4 KOMENTARZE

  1. Jako nastolatek w Warszawie chodziem od strony ul.Czerniakowskiej,Rozbrat w stronę Al.Ujazdowskich przez teren Sejmu.I każdy mógł…Dziś Sejm zagrodzony drutem kolczastym.To co się dziwić na osiedlu,też grodzą…Właściwie mam to D4(dupie) bo burki ze wsi iudaja,że na chodnik patrzą:))

  2. Bardzo dobrze. Szóstka to wspólnota. Niech Jedność się grodzi, tak jak to robią espólnoty. Moja kolczastym płotkiem by pieski nie sikały ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię