Osiem zadań w ramach budżetu obywatelskiego

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W tym roku gmina zrealizuje osiem zadań wskazanych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Będą one kosztowały łącznie prawie 350 tys. zł


Do zadań tych należą rozbudowa wiejskiej świetlicy w Łęgu, budowa boiska wielofunkcyjnego w sołectwie Kawęczyn, stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców w sołectwie Bielawa oraz wykonanie siłowni na świeżym powietrzu w sołectwie Piaski. Pozostałe cztery projekty zaliczane są do tzw. zadań „miękkich”. Będą to ćwiczenia „zdrowy kręgosłup” w Słomczynie, warsztaty „Szyjący Cieciszew”, warsztaty rękodzieła w domu ludowym w Czernidłach oraz festiwal hip-hopu. A już niedługo ruszy tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego, w której będą wybierane projekty do zrealizowania w przyszłym roku.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „… stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców w sołectwie Bielawa”
    ============================
    Takimi tradycyjnymi „miejscami spotkań” na wsiach są zwykle – poza kościołami, oczywiście, a także okolicami sklepów oferujących trunki typu „wino marki Wino” – remizy strażackie.
    Zdaje się, że w Bielawie coś takiego jest.
    Czyżby więc mieszkańcy Bielawy wykazywali jakiś ponadprzeciętny poziom „towarzyskości”, że już im kościół, sklep i remiza nie wystarczają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię