Oskubał ją ze wszystkiego, oddała nawet obrączkę

0

GÓRA KALWARIA 88-latka z Góry Kalwarii oddała wszystko co miała łącznie z obrączką oszustowi, który podawał się za policjanta

Wczoraj 88-letnia mieszkanka Góry Kalwarii została zmanipulowana przez rzekomego policjanta z Warszawy, pod pretekstem sprawdzenia oryginalności posiadanych przez kobietę pieniędzy.

Oszust podczas rozmowy telefonicznej wyciągnął od kobiety informacje o posiadanej w domu gotówce i biżuterii. Na koniec nakazał jej spakowanie wszystkiego, w tym ślubnej obrączki w reklamówkę, a następnie wyniesienie pakunku przed furtkę swojej posesji. Gdy kobieta wypełniła wszystkie instrukcje rzekomego policjanta, przed jej domem pojawiała się młoda niska kobieta, która zabrała reklamówkę i uciekła.

CZYTAJ TAKŻE:  Oszustka podała się za adwokatkę

Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię