Ósmoklasiści z SP nr 3 z wizytą w urzędzie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wczoraj konstanciński ratusz odwiedzili ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3. W trakcie swojej wizyty uczniowie zapoznali się z pracą urzędu oraz funkcjonowaniem samorządu gminnego. Młodzież spotkała się również z Dariuszem Zielińskim, zastępcą burmistrza.

Czwartkowa wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna została zorganizowana w ramach szkolnej lekcji wiedzy o społeczeństwie i zajęć z doradztwa zawodowego. Przewodnikiem uczniów po ratuszu była Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG.

Lekcja o samorządzie

Młodzież z „trójki” swoją wycieczkę po magistracie rozpoczęła od sali posiedzeń i spotkania z Dariuszem Zielińskim, zastępcą burmistrza gminy, który przybliżył zasady funkcjonowania samorządu. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje dotyczące m.in. demografii i historii Konstancina-Jeziorny oraz realizowanych inwestycji.

– Ważnym potencjałem naszej gminy są jej mieszkańcy – podkreślił Dariusz Zieliński. – Ich wkład w jej rozwój jest nieoceniony.

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani gminnymi gadżetami promocyjnymi.

Rozmowy z kierownikami

Kolejnym punktem czwartkowej wizyty było zwiedzanie ratusza. Uczniów przyjęła Bożena Pindelska, sekretarz gminy, która wyjaśniła m.in. na czym polega dostęp obywateli do informacji publicznej. O tajnikach pracy magistratu mówili też kierownicy odwiedzanych przez młodzież komórek organizacyjnych UMiG, m.in. Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej czy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię