OSP Jeziorna na ukończeniu. Niedługo wróci tam biblioteka

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Dobiega końca przebudowa budynku OSP Jeziorna przy ul. Świetlicowej 1. Do położenia zostały tylko podłogi oraz zewnętrzne nawierzchnie z kostki. Wszystkie prace mają potrwać najwyżej do lipca


Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Alfreda Konopka zapytała burmistrza czy przeniesienie filii biblioteki publicznej z Mirkowa na Świetlicową jest już postanowione, a jeśli tak, to co stanie się z budynkiem przy ul. Mirkowskiej 39A.
– Filia biblioteki została przeniesiona do Mirkowa tylko na czas remontu budynku przy Świetlicowej – wyjaśniał Kazimierz Jańczuk. – Nie mamy na razie koncepcji zagospodarowania lokalu przy ulicy Mirkowskiej. Z drugiej strony, w obecnej sytuacji finansowej nie stać nas, aby otwierać kolejną filię biblioteki.
Budynek OSP Jeziorna jest prawie gotowy.
– W środku zostały do ułożenia podłogi – mówi Janusz Kołodziejczak, zastępca naczelnika wydziału inwestycji. – Na zewnątrz trzeba wykonać jeszcze instalację zbierającą deszczówkę i podłączyć ją do kanalizacji. Później pozostanie już tylko zrobienie parkingu i chodników dookoła budynku.
Wykonawca ma na to czas do 31 lipca. Do końca września gmina chce natomiast uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię