OSP Kawęczynek zaprasza na piknik „STRAŻsznie pomagamy Ewelinie”

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Eweliny Kamińskiej zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą. Potrzebna jest pomoc. 5 listopada druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku zapraszają do swojej jednostki na bieg i piknik, a to wszystko, by pomóc mieszkance Dobiesza.

Wyścigi terenówek, malowanie buziek, rzuty dynią do celu, morsowanie w krwawej wodzie, gry i konkursy dla dzieci oraz loteria fantowa – to tylko część z licznych atrakcji, które będą czekały na pikniku charytatywnym „STRAŻsznie pomagamy Ewelinie”.

Liczne atrakcje

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 5 listopada na terenie Ochotniczej Straży Pożarowej w Kawęczynku. Start o godz. 12.00. A o godz. 17.00 rozpocznie się terenowy bieg w przebraniu i z przeszkodami. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania 3 km. Na trasie nie zabraknie m.in. chochlików, co utrudnią bieg zagadką lub jakimś psikusem. Będzie strasznie fajnie. Zapisy prowadzone są poprzez stronę pomagam.pl. Wpisowe wynosi minimum 50 zł, ale organizatorzy liczą na hojność uczestników, bo cel jest szczytny. Punktem kulminacyjnym całodniowej imprezy będzie pokaz ognia – niesamowite show z pochodniami i innymi akcesoriami. Uwaga! Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Na rehabilitację i leki

A to wszystko, aby pomóc 28-letnie Ewelinie Kamińskiej, mieszkance Dobiesza, zmagającej się z pląsawicą Huntingtona. Jest to neurodegeneracyjna choroba genetyczna, która powoduje obumieranie komórek w mózgu. U osób nią dotkniętych obserwuje się objawy fizykalne, takie jak: mimowolne ruchy – tzw. ruchy pląsawicze; objawy emocjonalne, np. depresję, agresję, drażliwość oraz zaburzenia funkcji poznawczych. Obecnie u pani Eweliny zaatakowany został układ mowy i układ ruchu, co wymaga kosztownych wizyt u specjalisty i rehabilitacji. Niestety, choroba Huntingtona jest schorzeniem nieuleczalnym – pacjentom proponowane jest jedynie leczenie objawowe, którego celem jest zmniejszenie intensywności doświadczanych przez nich dolegliwości. Jednak dużą szansę na lepsze i dłuższe życie daje skomplikowany zabieg polegający na stymulacji mózgu. Jest to eksperymentalna metoda leczenia, której na tę chwilę nie refunduje żaden kraj na świecie. Koszt takiej operacji to 65 tys. zł. Dlatego tak ważna i potrzebna jest nasza pomoc.

Internetowa zbiórka

Każdy, kto chciałby wesprzeć 28-latkę finansowo może to zrobić online – wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem strony internetowej Pomagam.pl. Jak na razie zbiórkę wsparły 73 osoby na łączną kwotę blisko 4,8 tys. zł. Do celu brakuje jeszcze ponad 60,7 tys. zł. Wierzymy, że uda się go osiągnąć.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię