PIASECZNO Środowiskowy Dom Samopomocy KSNAW Pęchery to nowa placówka dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest ona przeznaczona dla osób od lekkiego do głębokiego stopnia niepełnosprawności.

ŚDS jest miejscem odbywania się terapii zajęciowej. Uczestnicy będą mogli rozwijać w nim swoje zainteresowania i nabyć umiejętności pozwalające na jak największa samodzielność. W planach są pracownie artystyczne, kulinarna, komputerowa, ogrodnicza. Ośrodek jest otwarty w godzinach 8.00-16.00.
ŚDS to nie tylko terapii, ale też miejsce gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą mogły nawiązywać więzi, przyjaźnie i wyrabiać poczucie przynależności do grupy. Przewidziane są też wspólne zabawy i spacery po pięknej okolicy.
Powiat na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy przeznaczył lokal na drugim piętrze Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach.
Osoby chętne zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą środę 8 stycznia o godz. 17.00 do siedziby przy. ul. Bolesława Chrobrego 83 w Pęcherach. Kontaktować można się osobiście, mailem sdspechery@ksnaw.pl lub dzwoniąc na tel. 573 954 144. Zgłoszenia do ośrodka odbywają się przez miejskie ośrodki pomocy społecznej.

inf. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię