PIASECZNO Dziś starostwo powiatowe rozstrzygnęło przetarg na dzierżawę ośrodka „Wisła” w Zalesiu Górnym. Zwyciężył Rafał Karwowski, przedsiębiorca, pasjonat motoryzacji i dobrego kina, prowadzący firmę „Samochody filmowe”. Dwa edukacyjne parki rozrywki, odświeżona baza noclegowa, wydłużenie sezonu działania basenu – to tylko niektóre z pomysłów nowego dzierżawcy.


Przetarg na dzierżawę Ośrodka „Wisła” wygrał Rafał Karwowski – mieszkaniec Zalesia Górnego, który buduje i kolekcjonuje nietypowe samochody

Dzierżawca będzie inwestował w obiekt i czerpał z tego korzyści przez najbliższe 17 lat. „Wisła” to największy tego typu ogólnodostępny ośrodek w naszej okolicy – ma powierzchnię prawie 50 hektarów. Na tym terenie oprócz lasu znajdują się dwa stawy, otwarty basen oraz baza hotelowo-gastronomiczna.

– Zależy nam, aby ośrodek służył przede wszystkim mieszkańcom powiatu. Wierzymy, iż okres dzierżawy da podstawy, by wyłoniony w przetargu podmiot zainwestował w ośrodek więcej, niż tylko w stragany z piwem i kiełbasą – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski.

Jedyny chętny wygrywa

Czy Ośrodek „Wisła” doczeka się większych inwestycji niż w ostatnich latach?

Zainteresowanie ośrodkiem „Wisła” nie było duże. Zgłosił się tylko jeden oderent – Rafał Karwowski, który od lat prowadzi w Zalesiu Górnym firmę zajmującą się wynajmem samochodów filmowych. Dziś przetarg został rozstrzygnięty, wkrótce zostanie też podpisana umowa pomiędzy jego zwycięzcą, a powiatem piaseczyńskim.

 

 

Ośrodek zostanie wydzierżawiony za 250 tys. zł netto rocznie. W projekcie umowy przewidziany jest zapis zobowiązujący dzierżawcę do wykonania na terenie ośrodka inwestycji za przynajmniej 2 mln zł w ciągu dwóch pierwszych lat działalności. W tym okresie podmiot będzie płacił obniżony o 40 proc. czynsz.

Edukacyjne parki rozrywki

– Chcemy odświeżyć bazę noclegową – zapowiada nowy dzierżawca.

– W tym sezonie pewnie dużo nie uda się zrobić, ale planów na najbliższe lata jest sporo – powiedział nam Rafał Karwowski. – W pierwszej kolejności odświeżymy basen.

W planach jest zamontowanie baterii słonecznych, które będą podgrzewały wodę umożliwiając wydłużenie sezonu kąpielowego. Korzystanie z basenu byłoby możliwe już od maja. Na terenie ośrodka „Wisła” mają pojawić się też sauny fińskie, banie i plaża.

– Chcemy też odświeżyć bazę noclegową – zapowiada Karwowski. – Wyremontować te domki, które da się wyremontować oraz pobudować nowe. Na terenie ośrodka powstanę też dwa parki edukacyjne – jeden poświęcony historii naturalnej (grzyby giganty, dinozaury), drugi związany z moją dotychczasową działalnością, a więc prezentujący pojazdy i postaci znane z filmów.

Miejsce przyjazne rodzinom

Możliwe, że wake pozostanie w Zalesiu Górnym

Zmienią się też baza kajaków i rowerków wodnych. Nowy dzierżawca chce by przestarzały sprzęt został zastąpiony przez nowocześniejszy i atrakcyjniejszy wizualnie.

– Rowerki wodne mogłyby być stylizowane na retro samochody – snuje plany Karwowski. – Myślimy też o wypożyczalni rowerów.

 

Po podpisaniu umowy z powiatem nowy dzierżawca podejmie rozmowy z dotychczasowymi podnajemcami. Możliwe więc, że w Ośrodku „Wisła” pozostanie cieszący się sporą popularnością wake (sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu).

– Swoją ofertę będziemy adresowali przede wszystkim do rodzin z dziećmi – zapowiada Rafał Karwowski. – Na pewno zadbamy o wydzielenie miejsc do spożywania alkoholu. Chcemy także zmodernizować istniejące bary.

Adam Braciszewski 

Więcej o Rafale Karwowskim pisał „Kurier Południowy” w artykule  „Samochody ze  srebrnego ekranu”

3 KOMENTARZE

  1. Trzeba przyznać że oferta. uboga przedkladalem bogatrzą ofertę ale niebyłe zostałem na lodzie nie byłem z opcji i pomimo wygrania oferty przetarg został uniewazniomy w tym czasie vice starosta był Jerzy Walasek i tylko dlatego przegrałem przetarg bo byłem jak on z SLD NAWET MUJ PROJEKT NIKT NIE BRAŁ POD UWAGĘ CIEKAW JESTEM JAKIE UKLADY POZWILILY NA TAKI PRZEKRĘT. Szkoda tego Zalesia i ośrodka który mógł być wizytówką a takźe dać nowe miejsca pracy. Uważam że obecna decyzja na wiele lat utrzyma tą nijakośc i tylko wstyd źe obecne władze idą na taki uklad

  2. @mkochanski1@o2.pl proponuję rozważyć inną ewentualność przegranej 🙂 Może oferty nie dało się przeczytać i zrozumieć zawartej w niej intencji tak jak powyższego posta 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię