Ostatni tydzień na zgłoszenia do budżetu obywatelskiego

2

POWIAT Jeszcze tylko do 16 lipca można składać projekty w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego

Projekty można składać poprzez stronę powiat-piaseczynski.budzet-obywatelski.org lub w formie papierowej na formularzu dostępnym na stronach starostwa. Można też papierowy formularz przesłać pocztą. Dedykowana budżetowi strona pozwala prezentować projekty z pełnym opisem, galerią zdjęć i lokalizacją na mapie. Poza tym została ona zintegrowana z popularnymi serwisami społecznościowymi, co ułatwia wnioskodawcom promocję projektów wśród znajomych. Wnioskodawca ma też możliwość wydrukowania plakatu reklamującego swój projekt.
W tym roku projekty mogą składać nie tylko osoby fizyczne, ale także organizacje pozarządowe.
Na stronie powiat-piaseczynski.budzet-obywatelski.org bez logowania będzie można przejrzeć projekty zakwalifikowane do głosowania.
Głosowanie rozpocznie się 2 września, a zakończy 16 września. Ogłoszenie wyników nastąpi do 16 października.
W tym roku Rada Powiatu przeznaczyła na Budżet Obywatelski 370 tys. zł, które zostały podzielone na pulę powiatową w kwocie 185 tys. zł. oraz gminne, również w kwocie 185 tys. zł.
Podział środków gminnych podzielony został zgodnie z liczbą mieszkańców: najwięcej otrzyma gmina Piaseczno 84 tys. zł, Lesznowola i Góra Kalwaria po 27 tys. zł, Konstancin-Jeziorna 25 tys. zł, Prażmów i Tarczyn po 11 tys. złotych.

2 KOMENTARZE

 1. Ponoć pan starosta Gut często paraduje po „swoim” urzędzie w stroju a la grill na działce (przydługie majtasy, T-shirt i podobnej klasy obuwie).
  Zachodzi podejrzenie, że w tym stroju przyjmuje także interesantów.
  Zachodzi też niebezpieczeństwo, że plącząc się tak po urzędzie i w najbliższej okolicy, może stać się obiektem zaczepek jakichś żuli, którzy przez pomyłkę wezmą go za „gościa” z ich „towarzystwa” i będą chcieli szluga albo żeby się do flaszki dołożył. Odmówi w swoim stylu – i nieszczęście gotowe, bo żul też swój honor ma, a nie jest tak głupi, żeby arogancji i chamowatości nie zauważyć.
  Chuchnie żul w twarz koronawirusem, przywali pięścią w dziób – i co będzie?

  Niniejszym składam więc następujący projekt w ramach edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego: zakup ubrań dla starosty piaseczyńskiego.
  Starosta poważnego powiatu powinien się w miarę godnie prezentować, przynajmniej od poniedziałku do czwartku. 185 tys. zł chyba powinno wystarczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię