Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

0

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do wyboru jest aż 12 projektów z subregionu warszawskiego zachodniego i 26 z puli ogólnowojewódzkiej. Zakup nowości wydawniczych, wielofunkcyjne boisko sportowe czy ścieżki rowerowe – zdecyduj, co zostanie zrealizowane w Twoim regionie. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 10 z subregionu warszawskiego zachodniego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik: – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Warto sprawdzić, jakie projekty zgłoszono w Państwa okolicy i na nie zagłosować. Ja swój głos już oddałem. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodaje marszałek.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.
Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!
Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się.
Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. To już ostatnie dni na podjęcie decyzji. Głosowanie trwa tylko do 16 listopada br.
Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław RaboszukInicjatywy i pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza to nic innego jak potrzeby mieszkańców regionu. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos. Trzeba się śpieszyć, bo czasu na podjęcie decyzji zostało już niewiele. Pamiętajmy także, że ten sposób wyrażamy także troskę o przyszłość naszego regionu – podkreśla wicemarszałek.
Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE:  "Mazowsze. Wiadomości z regionu" odc. 205

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie warszawskim zachodnim w puli podregionalnej:

 • Poprawa bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 630 na terenie Gminy Nowy Dwór Mazowiecki;
 • Aktywne przejścia dla pieszych DW 580 (gmina Leszno);
 • Zakup nowości wydawniczych do Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice;
 • #Lasnów czyli Puszcza Kampinoska;
 • Aktywne przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 580 w Borzęcinie Dużym w Gminie Stare Babice;
 • Wielofunkcyjne boisko sportowe dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego;
 • Harcerskie rondo – zagospodarowanie terenu wokół ronda Ignacego Kozielewskiego, współtwórcy polskiego harcerstwa i słów hymnu „Wszystko co nasze”;
 • Doświetlenie przejść dla pieszych na drogach wojewódzkich w gminie Grodzisk Mazowiecki;
 • I Gala Disco Polo Piaseczno 2021;
 • Ścieżki rowerowe w Piasecznie – trasa 721 Okulickiego;
 • ZIELONE PIASECZNO! Drzewa STOP SMOG i miododajne wzdłuż dróg wojewódzkich w Piasecznie;
 • Kino „w wyjątkowych okolicznościach przyrody” czyli pod chmurką.
CZYTAJ TAKŻE:  "Mazowsze. Wiadomości z regionu" odc. 202

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię