Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim!

0

PIASECZNO Do 15 czerwca (piątek) trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie, w którym mieszkańcy zdecydują na jakie projekty przeznaczone zostanie 1,4 mln złotych z budżetu Gminy Piaseczno.

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Piaseczna, bez względu na status zameldowania oraz na wiek, to znaczy, że zarówno osoby niezameldowane, ale zamieszkujące, jak i osoby małoletnie mogą uczestniczyć w głosowaniu.

Zagłosować można za pośrednictwem internetu (na stronie https://www.bo.piaseczno.eu), oraz tradycyjnie na papierowych formularzach, dostępnych w wyznaczonych punktach na terenie całego miasta, zlokalizowanych w: Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5), Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Sikorskiego 20), Bibliotece Publicznej (ul. Kościuszki 49), Szkole Podstawowej nr 1 (al. Świętojańska 18), Szkole Podstawowej nr 2 (al. Kasztanów 12), Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Główna 50).

Dopuszczenie do głosowania małoletnich mieszkańców to nie jedyna zmiana w porównaniu
z ubiegłoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji ulepszony został również system do głosowania. W ubiegłym roku każdy głosujący uprawniony był do oddania po jednym głosie
w kategorii lokalnej i ogólnomiejskiej. W tym roku każdy głosujący dysponuje pulą pieniężną, którą rozdziela na dowolną liczbę projektów aż do jej wyczerpania. Taki system jest stosowany w innych miastach, m. in w ramach Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie.

W tym roku mieszkańcy Piaseczno zgłosili 69 projektów, z czego 44 zostały dopuszczone do głosowania. Opisy projektów można znaleźć na stronie Budżetu Obywatelskiego i na papierowych kartach do głosowania.

Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców Piaseczna!

Głosowanie trwa do piątku 15 czerwca.

Biuro Promocji i Informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię