Ostrożnie z fajerwerkami!

0

Sylwestrowe fajerwerki wielu osobom dostarczają atrakcji. Pamiętajmy jednak by używać ich w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Petardy i fajerwerki to materiały wybuchowe i musimy przestrzegać przy ich używaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Używaj środków pirotechnicznych tylko z pewnego źródła, właściwie przechowywanych, z oznaczeniem producenta i polską instrukcją obsługi. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcję obsługi. Przestrzegaj wskazanych zasad bezpieczeństwa.
Pirotechnika nie jest dla dzieci! Brak ostrożności może pozostawić ślad na całe życie! Nie używaj samoróbek i „wynalazków”. Ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowań autorom eksperymentów pirotechnicznych. Nigdy nie sięgaj po pirotechnikę po alkoholu! Twój opóźniony czas reakcji może być przyczyną tragedii.
Odpalaj pirotechnikę tylko na otwartej przestrzeni, na czystym, niepalnym podłożu. Nigdy nie strzelaj „z ręki” i nie pochylaj się nad ładunkami, bo możesz stracić palce lub narazić się na poparzenie.
Nie strzelaj wśród ludzi! Zadbaj, aby publiczność stała w bezpiecznej odległości. Pamiętaj! Wyrzutnie i rzymskie ognie wymagają pewnego umocowania, a stabilizatory rakiet zawsze gdzieś spadają na ziemię. Niewłaściwe obchodzenie się ze środkami pirotechnicznymi grozi kalectwem.
Przypominamy też, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Informujmy policję o handlowcach, którzy sprzedają petardy dzieciom – uchroni to najmłodszych, którzy często padają ofiarami materiałów pirotechnicznych.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię