Oświadczenie KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat. Stracili dwoje radnych!

1

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego,

dzięki Państwa głosom oddanym 7 kwietnia w wyborach samorządowych 2024r. do Rady Powiatu Piaseczyńskiego z ramienia bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina – Nasz Powiat weszło siedem osób:

1. Sylwia Dąbek
2. Grzegorz Gonsowski
3. Robert Kornberg
4. Iwona Książek
5. Katarzyna Paprocka
6. Beata Szczytowska
7. Marta Wencławiak

W dniu 23 maja 2024r. podczas II sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego złożyliśmy dokumenty informujące o założeniu Klubu Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat”, ale już tylko w składzie pięcioosobowym. Pan Robert Kornberg oraz Pani Iwona Książek startujący z gminy Góra Kalwaria postanowili dołączyć do klubu Koalicji Obywatelskiej, tym samym kończąc współpracę z naszym bezpartyjnym komitetem. Było to dla nas duże zaskoczenie i przykre doświadczenie.

W związku z tym, że zaufali Państwo Komitetowi Wyborczemu Wyborców Nasza Gmina – Nasz Powiat oraz jego bezpartyjnym kandydatom, podjęliśmy decyzję o poinformowaniu o powyższym fakcie. Zdobycie zaufania wyborców umożliwiające pełnienie mandatu w radzie jest efektem starań całego komitetu, rezultatem wytężonej pracy wszystkich osób startujących z naszych list. Zagłosowali Państwo na naszych niezależnych kandydatów, którzy po wejściu do rady przyłączyli się do partii politycznej.

Rozumiemy, że mogą Państwo czuć się oszukani, ale nie zamierzamy przepraszać za Pana Roberta Kornberga oraz Panią Iwonę Książek. Swoje decyzje podjęli samodzielnie i mimo braku lojalności wobec naszego komitetu, wciąż chcemy wierzyć, że kierowali się dobrem społecznym, a nie własnymi interesami.

Z wyrazami szacunku,
KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię