Oszczędzają i inwestują

0
W 2017 roku przewidziano wyposażenie szkoły w Uwielinach

PRAŻMÓW W roku 2017 Prażmów wyda na inwestycje prawie 5 milionów złotych. – To duży sukces, ponieważ środki inwestycyjne są wygospodarowane, a nie pochodzą z kredytów – podkreśla wójt Prażmowa Sylwester Puchała. – Nasza gmina jako jedyna w powiecie piaseczyńskim nie ma żadnego zadłużenie – dodaje wicewójt Jan Dąbek.


Zadłużenie w kwocie ok. 3.7 mln złotych z poprzedniej kadencji zostało spłacone w poprzednim roku.

W tegorocznym budżecie Prażmowa zarówno wydatki jak i dochody zaplanowano na taką samą kwotę – 41 mln 258 tys. złotych. Od roku 2014 dochody gminy zwiększyły się aż o ponad 14 mln złotych  (z czego około 7 mln z programu 500 +).

Wydatki Prażmowa w większości przeznaczone są na oświatę. Wśród zaplanowanych inwestycji na 2017r znalazły się m.in. rozpoczęcie pierwszego etapu budowy kanalizacji, dokończenie i wyposażenie budowy Szkoły Podstawowej w Uwielinach, przebudowany zostanie budynek komunalny (świetlica) w Jaroszowej Woli. Na rok 2017 zaplanowano także budowę dróg, wykonanie projektów dróg nr 683 w Uwielinach i nr 722 w Prażmowie oraz budowę placu zabaw dla dzieci w Białym Ługu, Kędzierówce, Nowym Wągrodnie oraz Zadębiu. Zabezpieczono środki na dokumentację rozbudowy szkoły w Prażmowie i Ośrodka zdrowia w Uwielinach.

W budżecie znalazły się także: projektowanie i budowanie wodociągów, montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach Stacji Uzdatniania Wody, , modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Uwielinach i Woli Wągrodzkiej oraz wykonanie elewacji i obróbek blacharskich na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie.

Mam nadzieję, ze z nadwyżki budżetowej za 2016r, uda się zrealizować jeszcze więcej inwestycji -dodaje Sylwester Puchała.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię