Oszuści nie odpuszczają! 83-letnia kobieta straciła 12 tys. złotych

0

LESZNOWOLA Wczoraj oszuści wyłudzili od 83-letniej mieszkanki Lesznowoli 12 tys. zł. Policja przestrzega, aby seniorzy nie dawali się wciągać w telefoniczne rozmowy z nieznajomymi osobami

Do przestępstw „na wnuczka” dochodzi regularnie od kilku lat, mimo że policja non stop przestrzega przed nimi seniorów. Oczywiście w ciągu tego czasu oszuści niejednokrotnie modyfikowali swój sposób działania. Ostatnio dużą popularnością cieszy się m.in. wyłudzanie pieniędzy metodą „na funkcjonariusza publicznego”. Tego typu trik został zastosowany niedawno w Lesznowoli gdy wyłudzono od 63-latki 65 tys. zł podając się za funkcjonariusza CBŚP. Wczoraj znów w Lesznowoli, ofiarą oszustów została 83-latka, która straciła 12 tys. zł.
– Apelujemy o ostrożność nie tylko do starszych osób, ale także ich bliskich – mówi sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Unikajmy rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Pamiętajmy też, że prawdziwy policjant nawet prowadząc działania operacyjne, nigdy nie poprosi przypadkowej osoby o pieniądze.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię