Oszuści podający się za pracowników Sanepidu

3

LESZNOWOLA/PIASECZNO Wczoraj około godziny 16 w Mysiadle do „Bayon Baru”, oferującego kuchnię kambodżańską weszło dwóch mężczyzn. Przedstawili się jako pracownicy sanepidu i rozpoczęli „kontrolę”.

Niezapowiedziana wizyta pracowników Sanepidu zdziwiła właścicieli baru, ale jeszcze bardziej jej przebieg. Kazano wyprosić gości, zamknąć bar, a w oknach zasunięto żaluzje.
– Jeden z nich miał identyfikator – opowiada właścicielka baru. – Chcieli nam wmówić, że mamy nieaktualne badania, mieli zastrzeżenia do lokalizacji szafy. Tłumaczyłam, że lokal został odebrany przez sanepid powiatowy i spełniamy wszystkie normy. Odpowiedzieli, że oni są w głównego.
– Zagrozili mandatem w wysokości 10 tys. złotych, ale powiedzieli, że nie chcą być złośliwi i dali do zrozumienia, że jak im zapłacimy to odstąpią od kary – dodaje właściciel „Bayon Baru”.
– Nie powiedzieli wprost ile chcą, ale wyraźnie to sugerowali – dodaje kobieta z łzami w oczach. – Wychodzili na papierosa dając nam czas byśmy się zastanowili, a później wrócili, otworzyli menu, żeby włożyć do niego pieniądze.
Sterroryzowane małżeństwo po opuszczeniu baru przez „pracowników sanepidu” tego dnia wcześniej zamknęło swój punkt gastronomiczny.
– Byli wiarygodni, na pewno już wcześniej robili podobne rzeczy – twierdzą poszkodowani. – Żałuję, że nie zrobiłam im zdjęć, albo nie poprosiłam o pomoc i wsparcie naszych gości. Ze zdenerwowania człowiek nie postępuje racjonalnie – wyrzuca sobie kobieta.
Następnego dnia właściciele baru potwierdzili, że z sanepidu nie wysyłano do nich żadnej kontroli. Oszustów zarejestrował monitoring, który znajduje się w lokalu.
– To bardzo mili i uczciwi ludzie – ubolewa nad sytuacją jedna z Czytelniczek, która zainteresowała nas tematem. – Warto sprawę nagłośnić by inni nie padli ofiarą oszustów.

Kamil Staniszek

3 KOMENTARZE

  1. Słyszałem, że lokal ma być zamknięty (właściciel wyjeżdża) – ale nie wiem czy na stałe, czy na czas wyjazdu? Może ktoś wie??? Jedzenie SUPER!

  2. Bardzo dobrze że nic nie zapłacili. Właściciele są mili i smacznie gotują. Chrońmy się jako społeczność przed wszelkimi typami i otwórzmy się na sąsiedztwo. To wzmacnia relacje i pozwala szybko ustalić kto jest intruzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię