LESZNOWOLA Wczoraj ofiarą oszustów padła 76-letnia mieszkanka gminy Lesznowola, która słuchając poleceń fałszywej policjantki pod kołem własnego samochodu pozostawiła 57 tysięcy złotych.

Ze starszą kobietą skontaktowali się oszuści podszywający się pod policjantów. Poprosili o pomoc w ujęciu przestępców. 76-latka wysłuchała poleceń rzekomej policjantki z Komendy Głównej Policji, pojechała do piaseczyńskiego banku i wypłaciła 57 tys. złotych. Następnie, zgodnie z przekazywaną na bieżąco instrukcją schowała gotówkę pod tyle koło swojego samochodu. Po chwili do auta podbiegł mężczyzna, zabrał pieniądze i uciekł.

Pamiętajmy oszuści są bezwzględni i wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów – przestrzegają piaseczyńscy policjanci. – Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Informację o oszustach przekazujmy swoim rodzicom, dziadkom i znajomym. Zwiększajmy świadomość społeczną dotyczącą metod działania oszustów!

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Na sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię