Oszustki napadły na staruszkę

0

PIASECZNO Bardzo często seniorzy, szczególnie ci którzy mieszkają samotnie stają się ofiarami oszustów, którzy prześcigają się w pomysłach na sposoby wyłudzeń i kradzieży. Do oszustwa i prawdopodobnie próby kradzieży doszło w bloku przy ul. Puławskiej

Do starszej, samotnie mieszkającej kobiety zadzwoniły domofonem dwie nieznajome, informując o awarii wody. Poprosiły by je wpuszczono.

– Obie miały maseczki i lateksowe rękawiczki – opowiada wnuk kobiety, który mieszka trzy piętra wyżej. – Moja babcia wpuściła kobiety do mieszkania. Jedna z nich poszła z nią do łazienki i kazała usiąść na stołku i patrzeć czy będzie leciała brudna woda z prysznica. Babcia poczuła się zaniepokojona tracąc z oczu drugą panią „od wody”, która prawdopodobnie w tym czasie miała splądrować jej mieszkanie. Udało jej się wyrwać i niemal siłą wyjść z łazienki. Napastniczki jednak nie dawały za wygraną. Prosiły by sprawdziła czy w kuchni nie cieknie woda pod zlewozmywakiem. Sytuacja stawała się coraz dziwniejsza i bardziej napięta. Babcia przytomnie odpowiedziała, że nie zna się na hydraulice. Chciała zawołać sąsiadkę, ale obie kobiety ją powstrzymywały.
Gdy starsza kobieta podniosła głos i zaczęła stawiać zdecydowany opór nieznajome kobiety odepchnęły ją i rzuciły się do ucieczki. To wszystko działo się w godzinach przedpołudniowych.

CZYTAJ TAKŻE:  Rower Miejski w Piasecznie, w tym roku zmiany w korzystaniu

– W naszej klatce jest 16 mieszkań, ale te kobiety nie dzwoniły nigdzie indziej tylko do mojej babci – zauważa wnuk kobiety. – Przypuszczam, że musiały ją wcześniej obserwować bo babcia prowadzi regularny tryb życia, o stałych porach chodzi do sklepu i mniej więcej w tych samych godzinach jest sama. Widocznie uznano, że będzie bezbronną ofiarą i łatwo uda się ją okraść.

Sprawa została zgłoszona na policję, choć istnieje niewielkie prawdopodobieństwo by udało się wpaść na trop oszustek. – Czas epidemii sprzyja anonimowości, z zasłoniętą twarzą wszyscy wyglądają tak samo, więc moja babcia nie potrafiłaby opisać napastniczek. Wydawało jej się, że miały wschodni akcent, prawdopodobnie ukraiński lub rosyjski – opowiada wnuk starszej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię