Otwarcie nowego Punktu Bibliotecznego na styku Piaseczna i Kamionki

0

PIASECZNO Na kulturalnej mapie Piaseczna powstaje nowa placówka, gdzie oprócz wypożyczania książek organizowane będą spotkania i wydarzenia, zwłaszcza w ramach współpracującego z biblioteką Klubu Seniora w Gołkowie. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na 22 marca.

Nowy Punkt Biblioteczny zlokalizowany jest na rogu ul. Głównej i Północnej na styku Piaseczna i Kamionki. Lokal o powierzchni 100 mkw. w nowopowstałym budynku został wynajęty, na razie do końca 2023 roku.

Mamy tu wystarczającą przestrzeń zarówno dla przechowywania księgozbioru, który chcemy aby był jak najatrakcyjniejszy dla naszych czytelników, jak również pomieszczenia z przeznaczeniem na małe spotkania – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Łukasz Załęski

Z tej funkcji korzystać będzie głównie Klub Seniora w Gołkowie, który współdzielił będzie obiekt z Biblioteką. – Lokalny Klub Seniora, który działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury liczy aż 52 członków. W nowym miejscu seniorzy pod opieką kierownika Pani Wioletty Sałasińskiej będą mieli wygodne warunki do rozwoju poprzez edukację, integrację oraz organizację czasu wolnego. Seniorzy spotykać będą się w dni i godziny, kiedy biblioteka będzie nieczynna, tak aby obiekt był maksymalnie wykorzystywany. – podkreśla Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza.

Klub Seniora w Gołkowie będzie współdzielił obiekt z Biblioteką.

Lokalizacja nowego obiektu użyteczności publicznej jest bardzo dogodna, znajduje się vis a vis szkoły, obok jest duży parking publiczny oraz przystanek autobusowy linii L-5.

Pan dyrektor Łukasz Załęski, wskazywał mi na lukę w układzie przestrzennym naszych placówek bibliotecznych, dlatego zaczęliśmy poszukiwania odpowiedniego lokalu w tej części gminy, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do naszej oferty – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Dziękuję też radnym, którzy zaangażowani byli w uruchomienie tego obiektu, oraz Pani Annie Krasuskiej Dyrektor SP3, której szkoła będzie również współpracować z biblioteką.

Planowane dni i godziny otwarcia biblioteki:
– Poniedziałek 12:00-19:00
– Czwartek 10:00-16:00
– Piątek 12:00-18:00
– W pozostałe dni z obiektu korzystać będzie głównie Klub Seniora

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię