TARCZYN W gminie Tarczyn odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Pracach Małych.


Podczas wydarzenia, którego prawdziwą ozdobą były zachwycające występy uczniów, obecni byli m.in. Marszałek Senatu RP – Stanisław Karczewski, Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Wójt Gminy Prażmów Sylwester Puchała, wójt gminy Pniewy Wiesław Nasiłowski, medalista olimpijski i rekordzista Europy w biegu na 100 m – Marian Woronin, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, kuratorium oświaty, służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, radni i sołtysi oraz proboszczowie miejscowych parafii.

– Dziś otwieramy nowy rozdział historii szkoły w Pracach Małych. Tak dogodnych jak obecnie warunków do nauki i rozwoju nie było tutaj nigdy dotąd. Stworzyliśmy tu piękny i funkcjonalny obiekt dydaktyczno-sportowy. Życzę całej tutejszej społeczności szkolnej mnóstwa satysfakcji i sukcesów. A co jest największym sukcesem dla nauczyciela i szkoły? Gdy jej mury opuszczają świetnie wyedukowani, ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoła trudnym wymogom współczesności! – mówiła burmistrz Barbara Galicz.

Pod wrażeniem nowego obiektu był również marszałek Stanisław Karczewski:

– To, że wybudowaliście Państwo tę wspaniałą salę gimnastyczną, jak również pomieszczenia, które za chwilę obejrzymy, to Wasz wielki sukces. To myślenie o przyszłości i jednocześnie prawdziwa inspiracja dla lokalnej społeczności. To dowód na to, że warto pracować i wciąż się rozwijać. Bardzo Państwu za to dziękuję.

W ramach inwestycji, zrealizowanej przez gminę Tarczyn powstała nowoczesna sala gimnastyczna o wymiarach 12 m x 24 m i wysokości 6,5 m, wraz z zapleczem i nową częścią dydaktyczną, która połączona została przejściem z istniejącą wcześniej częścią szkoły. Łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ok. 2,5 mln złotych. Warto podkreślić, że gminie Tarczyn udało się zdobyć na niniejsze przedsięwzięcie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 600 tys. zł.

W nowo wybudowanej części szkoły znalazły się także: sale dydaktyczne, pomieszczenie monitoringu szkoły i hali, sanitariaty i przebieralnie przy hali, sekretariat i gabinet dyrektora, pomieszczenia wc dla dzieci oraz przejście do starszej (lecz już zmodernizowanej) części szkoły.

Cały teren oraz budynek są dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zastosowane pochylnie zewnętrzne oraz pochylnię w budynku (niepełnosprawni mają możliwość dostania się samodzielnie do wszystkich pomieszczeń obiektu).

źródło: tarczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię