Otwarto bibliotekę. Nowe zasady wypożyczania

0

PIASECZNO Wczoraj w południe otwarto dla czytelników Bibliotekę Główną w CEM i niektóre filie: Piaseczno przy T. Kościuszki 49, Piaseczno – Centrum, w Józefosławiu, w Głoskowie oraz w Zalesiu Górnym. Placówki te są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00

Otwarcie biblioteki łączy się z pewnymi obostrzeniami. Obecnie ogranicza się ona jedynie do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych wcześniej książek. W CEM ustawione zostały dwa stanowiska. Czytelnicy, których w Bibliotece Głównej może jednocześnie przebywać maksymalnie czterech (w pozostałych placówkach – trzech) wchodzą do budynku w maseczkach i rękawiczkach, obowiązkowo dezynfekują dłonie i sami skanują książki.
Ludzie są zdyscyplinowani i przychodzą w odstępach – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie. – Czekają cierpliwie, nie ma jakichś sytuacji konfliktowych, a wszystko przebiega sprawnie.

Największą zmianą dla czytelników jest ograniczenie wolnego dostępu do książek. Można je zamówić przez internet (na stronie biblioteki jest dostępny katalog online), zadzwonić do konkretnej placówki bibliotecznej lub napisać do niej maila. Gdy książki są gotowe do odbioru, czytelnicy otrzymują informację sms o zamówionych pozycjach.
Staramy się żeby obsługa była jak najszybsza i bezdotykowa – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek. – Na miejscu czytelnik samodzielnie sczytuje swoją kartę i odkłada książki do pudełka.
Książki po zamówieniu oczekują na odbiór przez dwa dni robocze (zapisane na koncie czytelnika i zapakowane w torbę). Jeżeli nie zostaną w tym czasie wypożyczone, wrócą na półkę w bibliotece. Zwroty książek wypożyczonych w bibliotekach lub punktach bibliotecznych, które pozostaną zamknięte, można z kolei oddać w dowolnej otwartej bibliotece.
Pozostałe placówki (filia w Jazgarzewie, filia w Bogatkach i w Złotokłosie, a także filia Piaseczno – Zalesie Dolne oraz punkty biblioteczne Bobrowiec, Chojnów i Gołków) pozostają zamknięte do odwołania.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię