Otwarto Leśne Laboratorium pod Chmurką

0

PIASECZNO Pod koniec stycznia pisaliśmy o projekcie ekologicznym realizowanym przez Przedszkole nr 8 w Zalesiu Dolnym. Budowa „Leśnego Laboratorium pod Chmurką” właśnie się zakończyła, a obiekt został uroczyście otwarty i udostępniony przedszkolakom


Na budowę Laboratorium Przedszkole nr 8 otrzymało grant w wysokości 10 tys. zł. Ale nie była to pierwsza tego typu dotacja. Wcześniej za pozyskane środki zewnętrzne w placówce powstała m.in. kolonia szpaków i poletko konwaliowe. Zrealizowano także projekt „Leśne oczko wodne – wielkie centrum obserwacji, badań i doświadczeń”, który również uzyskał 3 tys. zł dofinansowania. Z kolei Laboratorium, którego realizacja zakończyła się z opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa, otrzymało grant w ramach X edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii, realizowanego przez Gaz-System w partnerstwie z fundacją „Za górami, za lasami”.
Na terenie przedszkolnego ogrodu powstała przestrzeń edukacyjna, umożliwiająca obcowanie z przyrodą i wykonywanie ciekawych doświadczeń. W ramach projektu zbudowano m.in. przyrodniczą ścieżkę edukacyjną, niewielką wieżyczkę obserwacyjną i rękaw do mierzenia kierunku oraz siły wiatru.


W czwartek rano odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium, w którym – oprócz przedszkolaków – wzięli udział pracownicy przedszkola, przedstawiciele rodziców oraz Urszula Fabianiak z fundacji „Za górami, za lasami”. Przypomniano krótko historię projektu, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie sprawy w swoje małe rączki wzięły same przedszkolaki, które przetestowały po kolei wszystkie atrakcje Laboratorium.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię