Otwarto nową bazę drogową. Solarki powinny szybciej wyjeżdżać na ulice

0

PIASECZNO W piątek po południu przy ul. Elektronicznej odbyło się otwarcie nowej siedziby obwodu drogowego Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Podpisano też umowę na dofinansowanie rozbudowy ulic Elektronicznej i Opornikowej, co ma kosztować 6,5 mln zł


Nowa baza drogowa to tak naprawdę garaże na sprzęt, niewielki budynek administracyjny i magazyn na mieszkankę solną. Inwestycja kosztowała około 11,5 mln zł. Zaproszonych na otwarcie nowej bazy gości powitał Tadeusz Marek Płaczek, dyrektor rejonu drogowego Otwock-Piaseczno. Zaraz potem głos zabrał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
– To kolejny rejon, w którym otwieramy taki obiekt – mówił. – Inwestujemy nie tylko w 3000 km dróg, jakie mamy pod naszą jurysdykcją, ale też w zaplecze bazowe. Życzę, żeby ta baza była dobrze wykorzystywana. Mam też nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli budować i modernizować jak najwięcej dróg.
Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa przypomniał, że nowoczesna firma jaką jest MZDW potrzebuje dobrego zaplecza, a dyrektor Grzegorz Obłękowski wyjaśniał, że dzięki temu obiektowi ekipy zajmujące się utrzymaniem dróg będą bardziej mobilne i będą mogły szybciej podejmować działania, w tym te związane z bieżącym utrzymaniem.
Po zakończeniu części związanej z prezentacją nowej bazy odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie budowy dwóch dróg. Umowę parafowali burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz i marszałek województwa Adam Struzik. Chodzi o wspólne wybudowanie ulic dojazdowych do nowej bazy oraz planowanego Archiwum Zakładowego Województwa Mazowieckiego (ma kosztować 110-120 mln zł). Ulice Elektroniczną i Opornikową wybuduje jeszcze w tym roku gmina Piaseczno, a samorząd województwa dofinansuje inwestycję kwotą 4 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię